Ikävää toimintaa

Tyrmäystippajengi kiertää U:gin ravintoloissa,laittavat tyrmäystippoja yleensä naisten juomiin.Usealta taholta kuulunut juttua moisesta toiminnasta,olkaa varovaisia juomienne kanssa.
7353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tätä urbaani legendaa on kerrottu jo yli 20 vuotta. Aina uudenvuoden ja merefestien jälkeen. Liekkö anteliaat naiset tulleet katumapäälle (morkkiksiin) ja keksivät tyrmäystippajuttuja aviomiehilleen ;) .

Äänestä
  • Juu taitaa ol noit tippoi kans miesten juomissa....

    Äänestä

  • raitis taitaa itse kulkea tippapullo plakkarissa.

    Äänestä

Onko joku raiskattu? Vai onko tultu katumapäälle?

Äänestä

Varmaan tässä ketjussa tarkoitetaan "alkuperäisen" tyrmäystippajengin kahta jäsentä. Toinen kuoli vähän päälle nelikymppisenä 5-7 vuotta sitten ja toinen on muuttanut "kartanoon" kun lopulta nuppi sekosi kokonaan. Kartanonherra oli myös nuorempana kova kiertämään iltaisin ja öisin ihmisten ikkunoista salakatselemassa ja päivisin paljastelemaan itseään pikkulapsille, ainakin Orivon ja Sannon alueella. Orivolla se asui. Ihmeellistä oli että tuollainenkin sai kulkea vapaana melkein 60 vuotta. Onneksi nyt ihmiset saa olla rauhassa.

Äänestä

Kyllä tässä on kyse ihan tuoreista tapauksista,asialla tahot joista ei saa ääneen puhua ,ettei joudu käräjille.

Äänestä
  • Minä arvaan mistä retkuista on kyse.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pörje2 kirjoitti:

Tyrmäystippajengi kiertää U:gin ravintoloissa,laittavat tyrmäystippoja yleensä naisten juomiin.Usealta taholta kuulunut juttua moisesta toiminnasta,olkaa varovaisia juomienne kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu