Volkkarin päästöhuijaus

Saksalaiset ovat nostaneet kanteen volkkarin autotehdasta vastaan jokin aika sitten paljastuneen päästöhuijauksen vuoksi. Tehtaalla oli väärennetty testien tuloksia paremmaksi,kuin ne todellisuudessa oli. Lähes 400.000 auton omistajaa on nostanut kanteen Saksassa,koskahan Suomessa herätään.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Amerikkalaiset oli tiukkana ja Wolgsvagen myöntyi ostamaan valtavan määrän myymiään autoja takaisin,nyt niitä lepää massoittain eri paikkakunnilla taivasalla. Joutuvatkohan joppareiden käsiin,vai mitä niille tehdään,Saksalaiset varmaan arvelivat,että miksi ei myös heille kuuluu korvaus huijauksesta ja monelle muulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suurhuijaus kirjoitti:

Saksalaiset ovat nostaneet kanteen volkkarin autotehdasta vastaan jokin aika sitten paljastuneen päästöhuijauksen vuoksi. Tehtaalla oli väärennetty testien tuloksia paremmaksi,kuin ne todellisuudessa oli. Lähes 400.000 auton omistajaa on nostanut kanteen Saksassa,koskahan Suomessa herätään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu