Toivottavasti Linuxit tulevat pian tukemaan myöskin Wimax:ia:

4324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

miksi ei tukisi, jos laitevalmistajat suinkin vain antavat ohjelmoijien käyttöön piirien speksit?

Äänestä
  • >...laitevalmistajat suinkin vain antavat ohjelmoijien käyttöön piirien speksit?

    Etkö oikein käsitttänyt kysymystä vai enkö minä käsitä pointtiasi ?

    Minusta tuossa ekavastauksessa asia oli selvästi kerrottu.

    Äänestä

  • käsitä kirjoitti:

    >...laitevalmistajat suinkin vain antavat ohjelmoijien käyttöön piirien speksit?

    Etkö oikein käsitttänyt kysymystä vai enkö minä käsitä pointtiasi ?

    Minusta tuossa ekavastauksessa asia oli selvästi kerrottu.

    Ajureiden tekeminen on melko mahdotonta/hankalaa jos käytössä ei ole ko. laitteen ohjelmointirajapintaa kuvaavaa dokumentointia.

    En suinkaan väitä etteikö ajureita löytyisi, mutta jos jollekkin laitteelle ei löyty, syynä voi olla em. kattavan dokumentoinnin puute.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linux & 3.G. kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=23179&tyyppi=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu