Talouskasvu hyytyy 2019

Ensi vuonna Suomi on pohjolan heikoin, arvioi Danske Bank, saman suuntainen on muittenkin ennusteet.

Ei näytä vielä vaikuttaneen mm. SDP lupauksiin eläkkeiden nostoon, indeksikorotuksista on turha haaveilla, huososti kun käy voi tulla lisää leikkauksia.

Ihmisille kerkesi muodostua toiveikas mielia-ala tämän hallituksen aikana, kun hallitus vaihtuu niin yleinen apatia palaa, ei mulle koska olen aina toiveikas.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Antaa hyytyä vaan. Ei sen väliä, kun vain pörssiyhtiöt tekevät suuria voittoja ja jakavat myös sen mukaan osinkoja. Niinhän ne ovat tehneet viimeisimmänkin laman aikana, kun valtio on niitä monella tavalla tukenut ja auttanut.
Katso pörssiyhtiöiden osinkojenjako viimeisen 10 vuoden aikana.

Äänestä

Hyydytä nyt vaikka alatoopeja, toope sinä, JOITA TARJOAT VAIKKA KAHVIPIRTISSÄ, meitä lohduttamalla. Kun sinä et itse nyt masennu, oi joijoi kun OLEN NIIN TOIVEIKAS niin toiveikas!

Äänestä
  • Kuka kieltää ostamasta osakkeita kuka vain voi ostaa jos on tietoa

    Äänestä

Merkit hyytymisestä ilmassa

https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/716901-verotiedoissa-on-paaministeri-sipilan-kohdalla-pyorea-0-tasta-se-johtuu

Tässä on kyse siitä, että Ehrnroothit, Rettigit, Herlinit ... ja Sipilä ... ja .... SAK ... ja
eivät maksa pääomaveroa ennen kuin nostavat setelitä käyttöönsä

Tätä ei mahdollisuutta ei haluttaisi antaa taviksille vain herroille

SAK SDP pitää peliään vielä raskauttavien asianhaarojen vallitessa, se saa jäsenmaksut verovähennyskelpoisina ja riistää asuntosijoituksella köyhien asumistuen
maksamatta veroa

Sukuomistuksia ei voida verottaa mutta ongelmaksi tekopyhille on tullut miksi tavikselle ei voida antaa samaa oikeutta vaan se kuulemma kaventaa veropohjaa mutta
Rettig ... suvut eivät tms.

Äänestä

Kepuloisien mukaan Sipilän vika.. Niinhän muka nousukin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älkää.masentuko kirjoitti:

Ensi vuonna Suomi on pohjolan heikoin, arvioi Danske Bank, saman suuntainen on muittenkin ennusteet.

Ei näytä vielä vaikuttaneen mm. SDP lupauksiin eläkkeiden nostoon, indeksikorotuksista on turha haaveilla, huososti kun käy voi tulla lisää leikkauksia.

Ihmisille kerkesi muodostua toiveikas mielia-ala tämän hallituksen aikana, kun hallitus vaihtuu niin yleinen apatia palaa, ei mulle koska olen aina toiveikas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu