Saanko lähiviikkoina tilaisuuden puhua eräälle ihmiselle, ja jos saan niin kannattaako minun puhua hänelle vai olisiko parempi olla hiljaa ja mahdollisimman huomaamaton?
Näkyykö tästä asiasta mitään?
10
130
Vastaukset
- vastaus
Koskaan ei kannata olla hiljaa ja mahdollisimman huomaamaton.
Sellainen ehtii olla haudassa.
ILman muuta suu auki ja puhumaan heti kun paikka tulee - ja se tulee.
Eipä jää vaivaamaan asia vaan saat selvyyden pähkäilemääsi tilanteeseen. - kertokaaseminulle
Omat riskinsä tässä on (eikä pienet sellaiset) ja siksi epäröin. Palaan tämän kuun aikana kertomaan, miten kävi. Jos en palaa, niin sitten olisi kannattanut olla hiljaa.
- Dipleyn
Kirkkoherran avustaja.
Ei.Ei.Kyllä.- Annetta
Et sitten saanut apua?Vai kävitkö edes lääkärissä?
- Dipleyn
Annetta kirjoitti:
Et sitten saanut apua?Vai kävitkö edes lääkärissä?
Kirkkoherran avustaja.
Ei. Kyllä.
- fraasi
"Asioista joista ei voi puhua, kannattaa vaieta"
Kenen kuuluisan viisaus tuo olikaan?- glamourglass
Wittgenstein.
Olisihan elämä helppoa, kun aina tietäisi mistä voi ja kannattaa puhua ja mistä ei.
- Vonne
Tilaisuus tulee. Jos päätät puhua, ei siitä tule sinulle seurauksia. Ei ikäviä seurauksia, mutta ei myöskään mukavia, sillä et saa hänestä mitään tietoa irti.
- kertokaaseminulle
Lupasin kertoa, miten kävi. No, siinä kävi niin, että molemmat ennustajat olivat väärässä, koska en saanut tilaisuutta puhua sen ihmisen kanssa.
Mistä kristallipallosta te muuten katsotte noita vastauksia?- heippa7777
Hatusta nää niitä heittää aina joku idiootti vastaa jos haluaa kysyä jotain täällä ei kukaan oikeasti, näkevä halua vastata kun nää sekot valtaa palstan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061