Onnittelut Suomen voitosta. Tästä tuli mieleen miksi suomalaiset pärjää Nhl:ssä.Kuuntelin radiosta kun yksi jääkiekko valmentaja kertoi,että Suomalaiset ovat kovia harjoittelemaan ja ovat raittiita.Näillä pääsee jääkiekossa jo pitkälle.
Suomen nuorten mailmanmestaruus 2019
19
112
Vastaukset
- riihiranta
ketä kiinnostaa kakaroiden kisat ? keskenkasvuisia kloppeja.
- mietin_fiksumpia
Keitä kiinnostaa se, että isot ihmiset hosuvat jonkun fiiberinappulan perässä?
NHL-pelaajat valitaan pitkälti näiden kisojen perusteella. Jokainen kiekkoilija haluaa NHL:ään. NHL on maailman ylivoimaisesti tasokkain liiga.
Eikö näitä nuorten kisoja arvosteta Pohjois-Amerikassa enemmän kuin aikuisten MM-kisoja? Näissä ovat sentään mukana ikäluokan parhaat pelaajat, miesten kisoissa puolestaan NHL:n jatkopeleistä pudonneista seuroista ne pelaajat, joita huvittaa mennä mukaan...
- Jouge
Onnittelut mestareille!!
Ja pikkuäpärä siinä avauksen ja tämän postauksen välissä voi mennä vetämään narun kaulaansa ja hyppäämään sen jälkeen kaivoon.- nythaloota
ei kun mereen hyppiminen on nyt muodissa, etkö tiennyt asian laitamaa !
oletko jo kokeillut!
- samaalajiako
jääkiekko valmentaja !
tuosta sanaparista voi tehdä johtopäätöksiä, tai sitten ei. Onnittelut maailmanmestareille!
Tuollaistako se Lars Levi saarnasi Lapin kansalle?
- SonniMoilanen
LerssiLassihan se oli opettamassa lapinlapsia luistelemaan, toki lerssillä oli lasten kanssa muutakin puuhaa.
- kansahurraa
Kyllä niistä kehittyy pikkuhiljaa kaikenlaisten sekoaineiden kanssa kelaavia turhakkeita, ihan isompien oppien mukaan.
mailman turhinta touhua tuolalinen on, naapurin mummon portaiden lakasu vetää kirkkaasti yli sitten palkkapäivänä. - Kullankaivajat
Huomen aamuna perjantaina klo 7.30 tyttöleijonat taistelevat kullasta!
- lihanpiilotus
Ovathan ne tyttöleijonat varmasti alle 16 v?
Me uskovaiset miehet katsomme mieluusti nuoria tyttöjä. Nuoret pojatkin menee siinä samalla.
Onneksi RY:llä on paaaaaaljon nuorisoa. - namusetä
Voisko nuita naisjääkiekon pukeutumissääntöjä muuttaa meille uskovaisille mieluisaampan suuntaan?
Tykättäs kovasti paljon, jos tyttökiekkoilijat pukeutus balleriinamekkoihin. - Papu-vm1957
Ihmettelin uutisoinnissa tytöttelyä naisten U18 MM-kisoissa. Minkäikäisinä tytöt muuttuvat naisiksi, entä pojat miehiksi? Poikien U20-MM:ssä media puhui koko ajan miehistä.
- LESKÄRPÄT
Näin se Jumala kuulee köyhänkin rukouksen. Ihan polvirukouksin pyysimme uskovaisten veljien kanssa MaailmanMestaruutta. Kyllä tämä todistaa sen, ettei Jumala ole korviaan sulkenut omiensa pyynnöiltä.
Ensi vuonna Suomea edustaa vain lestadiolaisista koottu joukkue.
Se joukkue tulee voittamaan mestaruuden jo ensimmäisen pelin aikana ja vieläpä ensimmäisessä erässä.
Muut joukueet alistuvat ja antavat periksi, pakkaavat varustekassinsa ja suuntaavat kotimaihinsa heti kun näkevät sen Jumalallisen voiman, joka lepää LESKÄRPÄT- joukkueen yllä. - PookinPuhveli
LIIKKUVA KIEKKO on kaikissa muodoissan SYNTIÄ !
En halua olla mitenkään ilonpilaaja, mutta nuorten maailmanmestaruudessa on katkera sivumaku.
Nuorten joukkueessa on käytössä kiellettyjä sotilastekniikkaa sisältäviä laitteita. Lisäksi joukkueessa on dopingin käyttöä.
Kansainvälinen Jääkiekkoliitto on osittain mätä, sen puheenjohtaja kuuluu äärioikeistolaisen natsitaustaisen liikkeen johtoryhmään.- unohtuikopillerit
Niuvanniemestäkö se TÄHTIKANAVA- viestittelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site756004Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794850Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost43509Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882543SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129