Otamme luettavaa jälleen

1<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Vuonna 2009 käyttöönotettujen Skoda Octavioiden toissa vuoden hylkäysprosentti oli 7,4 ja Volkswagen Golfien 9,2. Octavian ajokilometrien keskiarvo oli 171 000 ja mediaani 163 000. Golfilla vastaavat luvut olivat 142 000 ja 134 000 kilometriä."

Octavialla on selvästi isompi ajosuorite kuin sisarmerkillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Datsunehjäämö_lähellä kirjoitti:

Ei ehkä järin karua tai edes vanhaa:
https://www.talouselama.fi/uutiset/te/deeb97d0-dce1-362d-adff-fa76ff309f58?ref=newsletter:adf6&utm_source=Talouselama_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Talouselama_Uutiskirje

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu