vaatteiden laput

Hei!

Oletteko irrottaneet/leikanneet vauvan vaatteista pesumerkintä- ja kokolaput pois?Ärsyttävätkö ne vauvan ihoa?

Ensimmäistä ootellaan ja kaikki askarruttaa mieltä!=0)
3407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole meillä ärsyttänyt ihoa. Mutta näkeehän sen sitten jos tuntuu, että niistä on haittaa.

Äänestä

Kyllä leikkaan, koska itseänikin inhottaa suunnattomasti vaatteissa olevat laput, jos ne joutuvat suoraan ihokosketukseen.

Äänestä

minä ainakin oon leikannu laput kaikista alusvaatteista(bodyt jne)koska ärsyttää omaakin parkkiintunutta ihoa niin luulis että myös pehmeää ja vastakuoriutunutta ihoa=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois? kirjoitti:

Hei!

Oletteko irrottaneet/leikanneet vauvan vaatteista pesumerkintä- ja kokolaput pois?Ärsyttävätkö ne vauvan ihoa?

Ensimmäistä ootellaan ja kaikki askarruttaa mieltä!=0)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu