Laminaatin pitkän reunan pontit ei mene kiinni.

Tuossa tuo ongelma. On väännetty, käännetty, paukutettu jne. Kertaalleen purettukin nyt. Vain muutama sivu meni kiinni niinkuin piti, ne loksahtivat kuin itsestään. Muuten jää 1-2 millin rako. Ihan toivotontako? Osaisiko joku neuvoa?
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis kai laitoit ensin lyhyet pontit kiinni ja letkana yrität yhdistää? Itse tapellut vähän aikaa sitten saman asian kanssa ja imuri oli hyvä kaveri. Jos naaraspontissa pienikin muru niin ei mene, muuten kyllä kun tarpeeksi jyrkässä kulmassa laittaa ja napsauttaa kiinni. Mutta jos jää pienikin rako niin kannattaa kyllä ottaa uusi yritys, että menee tiiviisti. Tsemppiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hikipäässä kirjoitti:

Tuossa tuo ongelma. On väännetty, käännetty, paukutettu jne. Kertaalleen purettukin nyt. Vain muutama sivu meni kiinni niinkuin piti, ne loksahtivat kuin itsestään. Muuten jää 1-2 millin rako. Ihan toivotontako? Osaisiko joku neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu