Millähän saisi estettyä ainaisen Webaston käryn ohjaamossa Octavian seistessä hetken paikoillaan? Ei varmaankaan ole kovin terveellistä haistella sitä päivittäin.
Webaston käryä ohjaamossa
Gfglhfek
18116
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Skotassa on tuulettuva alapohja, ajoon lähdettyä tulee raikas pakkasilma tilalle, eikä TSI pakastin pysty sitä lämmittämään.
Tuulisella paikalla ei käry tietenkään, haittaa! Mutta sisäkierto päälle ja pois!
Toimivia ratkaisuja:
Webaston poisto
-Webaston polttokammion vaihto ehjään
Weban sijaan voi ostaa Eberin. Sen käry lienee parempaa.
Kuule kykkänä. Tällä palstalla on aikaisemmin kinattu siitä, että eihän Octaviaan saa Webastoa, eiks nii?
Hyvä, kun muistutit. Vai oliko se jokin Suomessa asennettu halppisvepasto? Eli, kun Skeidaan ei saa oikeaa Webastoa, niin tekele käryää? Niinhän se olikin.
Ei ole oikeassa sporttisessa takavetoisessa länsiautossa näitä ongelmia.
Ja tämä on fakta.
Minä sanon että pyh takavedolle. Neliveto se pitää olla, eiks je.
Sairas palsta häirikkö postaa ensin avauksen ja sit spämmätään. .niin väsyneitä tuhansia kertoja toistettuja spämmejä. .keksi jotai uutta välillä tai jos vaikka häipyisit. .Takavetoinen länsiauto Mb paloi la. .etpå ole siitä keksinyt mitään. .
Oletkp varma. että se on Webaston käryä? Voihan se olla nestemäisen polttoaineenkin.
Skeidaan ei saa toimivaa vepastoa. Nuo öljynkäryt tulevat aivan eri "öljypolttimesta", eli skeidan väljästä skeidamoottorista, joka polttaa öljyä lähes yhtä paljon kuin polttoainetta.
Kyllä Skeidaan vepaston saa, mutta ei Webastoa. Skodaan saa Webaston, mutta ei vepastoa.
Skodaan sopii parhaiten binär lämmitin. Sopii kuin hattu päähän.
Opettele kirjoittamaan. Se on Binar.
Skeida itäautoissa on niin hyvä ”ilmastointi” eli jo tehtaalta peräisin olevan kieron korin ansiosta itäkabiinissa on jatkuva veto! Siksi ikkunat sisältä huurussa ja jäässä talvella, ja öljynkäryt poistuu itsestään! Aloittaja älä siis huoli!
Bemuissa on kunnon lämmitin, joka polttaa puhtaasti dieseliä!
Ei tule hiilidioksidia eikä happea kulu. Kelpo peli.
Webastoon kannattaa asentaa pitempi pakoputki.
Voi+olla+ettei+ongelma+ole+ollenkaan+Webaston+aiheuttama+vaan+minusta+melkein+kannattaa+tilata+aika+maahantuojan+valtuuttamaan+Skoda-huoltoon.++Siellä+Skoda-mekaanikot+vaihtavat+uudet+männät+renkaineen+runsaasti+öljyä+syövään+tsi+tai+tdi-moottoriin,+nimittäin+luulemasi+Webaston+käry+voi+hyvinkin+olla+longlife-öljyn+savutusta+jota+palaa+kuin+valtamerialuksessa+ikään.+Onneksi+VW-DasAuto+tulee+kustannuksissa+vastaan+joten+Skodan+omistajan+ei+tarvitse+maksaa+kuin+110%+kuluista.+Hyvällä+onnella+voit+saada+länsimaisen+sijausauton+käyttöösi+korjauksen+ajaksi.+Ajattele+mikä+taivas!