hyvä lada!

saa.ppi

kun lueskelee näitä juttuja, niin kyllä se näkyy näistä että lada on tavallista parempi auto. eihän huonoa autoa kukaan haukkuisi. ja asiantuntijoita kaikki. autoasentajia ainakin. ja ladan omistajilla pirusti rahaa varmaankin: ajelevat halvoilla autoilla, niin mihin se kuluisi. itellä pankkilainalla ostettu kulkine ja siittäkin suurin osa vielä maksamatta. kyllä käy katteeksi!

14

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m.bee

      minulle sanoi taannoin eräs automyyjä että samanhintainen lada ostetaan käteisellä, mutta toisen merkkisen kauppaan tehdään osamaksusopimus. maksavat ostoksensa rahalla, eikä vanhoilla vaatteilla!

    • OmaOnValintani

      Hienoa, että olet löytänyt tuon pankkimaailman rahoittaaksesi älyttömiä autohankintojasi. Itse sentään ajelen velattomalla -VM 18 automerkillä, joka on vieläpä kaiken lisäksi jatkuvalla nelivedolla varustettu. Ja kyllä....Soppaa(siis bensiiniä Al a 95 Oktaanista) kuluu 7,0L/100km kesät, ja talvet.

      • Anonyymi

        sinä millään ajele. kuvittelet vaan.


    • wdmuka

      menikö talon hinta?

      • OmaOnValintani

        Et kyllä saa kummoista taloa alle 20tonnin?! Että eipä menny.


    • kulkupeli

      Ai Aurus on sun valinta?

      • OmaOnValintani

    • Maajussillemorsian22

      Lada oli hyvä auto ennenkuin Ranskalaiset työnsivät siihen näppinsä.

    • Anonyymi

      ooppelimies tuolla kehui talojaan ja rahojaan. niin ne heiveröiset ruukaa. minä ajan ladalla enkä pankin padalla. (-;

    • Anonyymi

      Missä niitä Ladoja on enää tänä päivänä?
      Lienee melkoisen kuollut merkki, eihän sillä ole edes "oikeaa" maahantuojaa, ja myyntikin on kappaleisa, eikä kymmenissä tuhansissa, kuten aikoinaan.
      Kuka tietää Lada-tehtaan tilanteen tänä päivänä, kiinnostaisi tietää.

      • Anonyymi

        se on kyllä harmi. joutuu kohta laittamaan muun merkkisen ja se korjaamokierre alkaa taas.


    • Anonyymi

      skoda on vähän niin kuin lada. yhtä slaavi ja muotoilultaan vanhanaikainen, mutta kuitenkin paljon huonompi, älä osta.

    • Anonyymi

      Miksiköhän Bäckman ajaa mieluummin venäläisten lastensa hakkaajavanhempien asiaa kuin Ladaa?

    • Anonyymi

      Kyllä Lada aina skodan voittaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe