kun lueskelee näitä juttuja, niin kyllä se näkyy näistä että lada on tavallista parempi auto. eihän huonoa autoa kukaan haukkuisi. ja asiantuntijoita kaikki. autoasentajia ainakin. ja ladan omistajilla pirusti rahaa varmaankin: ajelevat halvoilla autoilla, niin mihin se kuluisi. itellä pankkilainalla ostettu kulkine ja siittäkin suurin osa vielä maksamatta. kyllä käy katteeksi!
Vastaukset 14
- m.bee
minulle sanoi taannoin eräs automyyjä että samanhintainen lada ostetaan käteisellä, mutta toisen merkkisen kauppaan tehdään osamaksusopimus. maksavat ostoksensa rahalla, eikä vanhoilla vaatteilla!
- OmaOnValintani
Hienoa, että olet löytänyt tuon pankkimaailman rahoittaaksesi älyttömiä autohankintojasi. Itse sentään ajelen velattomalla -VM 18 automerkillä, joka on vieläpä kaiken lisäksi jatkuvalla nelivedolla varustettu. Ja kyllä....Soppaa(siis bensiiniä Al a 95 Oktaanista) kuluu 7,0L/100km kesät, ja talvet.
- Anonyymi
sinä millään ajele. kuvittelet vaan.
- wdmuka
menikö talon hinta?
- OmaOnValintani
Et kyllä saa kummoista taloa alle 20tonnin?! Että eipä menny.
- kulkupeli
Ai Aurus on sun valinta?
- OmaOnValintani
Heh, heh. Olis Niva kuskille liian luxusta.
Mutta siisti peli, myönnettäköön. Kyllä Venäjällä osataan. Katoin infoo netistä, niin tossa oli ihan hyvä avaus.
https://tekniikanmaailma.fi/avainsana/aurus/
- Maajussillemorsian22
Lada oli hyvä auto ennenkuin Ranskalaiset työnsivät siihen näppinsä.
- Anonyymi
ooppelimies tuolla kehui talojaan ja rahojaan. niin ne heiveröiset ruukaa. minä ajan ladalla enkä pankin padalla. (-;
- Anonyymi
Missä niitä Ladoja on enää tänä päivänä?
Lienee melkoisen kuollut merkki, eihän sillä ole edes "oikeaa" maahantuojaa, ja myyntikin on kappaleisa, eikä kymmenissä tuhansissa, kuten aikoinaan.
Kuka tietää Lada-tehtaan tilanteen tänä päivänä, kiinnostaisi tietää.- Anonyymi
se on kyllä harmi. joutuu kohta laittamaan muun merkkisen ja se korjaamokierre alkaa taas.
- Anonyymi
skoda on vähän niin kuin lada. yhtä slaavi ja muotoilultaan vanhanaikainen, mutta kuitenkin paljon huonompi, älä osta.
- Anonyymi
Miksiköhän Bäckman ajaa mieluummin venäläisten lastensa hakkaajavanhempien asiaa kuin Ladaa?
- Anonyymi
Kyllä Lada aina skodan voittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei298860- 77748
- 82726
- 71701
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609