Se on ironista oikeastaan...

...että keräsin niin monta kuukautta rohkeutta lähettää viestiä ja sitten hän ei edes vastaa takaisin.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tyhmää olla vastaamatta :( Etpä menetä mitään. Kertoo aika paljon ihmisestä jos ei vaivaudu edes yhtä vastausta antamaan

Äänestä

Näetkö siitä viestistä, että hän on todella saanut sen ja lukenut? (En nyt tiedä, millaista kautta lähetit, mutta sikäli kuin sähköisesti)

Äänestä

Niin jospa ei mennyt oikeaan numeroon. Tarkista viellä?

Äänestä

Tekstiviesti lie yksinkertaisin tapa?

Äänestä

Missä lähetit? Tekstiviesti varmin, koska minulta ainakin poistellaan muualta viestejä ennenkuin itse ehdin edes nähdä niitä, joten ota tämä mahdolloisuus huomioon. (hullu exä nääs joka on tunkeutunut mun koneelle tekee tujohaan)

Äänestä
  • Oikeasti? Mutta tuohon on rikollista.

    Äänestä

  • eikaitsentään kirjoitti:

    Oikeasti? Mutta tuohon on rikollista.

    Arvaa välittääkö kaikki ihmiset tässä maailmassa mistään muusta kuin omasta edustaan?

    Äänestä

  • eikaitsentään kirjoitti:

    Oikeasti? Mutta tuohon on rikollista.

    ihan oikeasti, hän on pahimman luokan narsisti ja onhan se nimenomaan rikollista,mutta en oikeen tiedä mitä voisin tässä tilanteessa tehdä kun ei ihan poliisillekaan viitti mitään ilmotella ku ei ihan 100 varma voi kummiskaan olla.. ei kai mua kukaan uskoisi jos jollekin tästä kertoisin.. :(

    Äänestä

Entä jos kysyt vielä lyhyesti, onko viesti mennyt perille? Olisihan se sääli, jos oikeasti katkeaisi väärinkäsitykseen eikä toinen edes tietäisi sitä.

Yhdessä mediassa kävi kerran niin, että se ohjasi suoraan roskapostiin viestit ei-kavereilta (mutta oikeasti tutuilta). Onhan näitä. Sitten nuo sairaat häiriköt, joista yllä joku kirjoittaa.

Äänestä
  • Laitoin s-postia. Ei luulis menevän roskaposteihin.

    No kerään taas pari kuukautta rohkeutta soittaakseni sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tääonniintätä kirjoitti:

...että keräsin niin monta kuukautta rohkeutta lähettää viestiä ja sitten hän ei edes vastaa takaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu