Luovin kuntoradan maastoissa kulkee paljon hyviä polkuja Mäntykankaalta ja Itärannasta Höyterin kautta aina Luoviin asti, eikä tarvitse latuja pitkin kulkea ilman suksia. Sinne vaan reippaasti tutkimusmatkalle vaikka ei paikkoja tuntisikaan, kun kaikkia polkuja pääsee myös takaisin päin. Juosten ja maastopyörälläkin homma toimii. Ladut on ikäviä hiihtää jos kengänjälkiä täynnä, eli laduille vain suksilla.
Luovin polut
Kulkijax
5321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin kulkee kivoja polkuja, niitä on kiva rällätä mönkijällä, crossipyörällä ja moottorikelkalla. Ladut ja kuntorata jätetään rauhaan, joskus joutuu tosin pienen pätkän ajamaan tai ylittämään.
Mopojonnet siellä revittelee ladut rikki
Ei ole mopopojista/tytöistä siellä ollut viime vuosina riesaa. Kerran tuli tosi fiksun näköisenä aikamies mopolla ilman kypärää vastaan.
Ei siellä mopojonneja ole näkynyt. Joskus mönkijä, asiallisesti ajaen.
Lumisateiden jälkeen polut taas auki. Klaavuntieltä Höyterin ja Itärantaan.