Hieno silta

Kävellen

Nyt on hyvä mennä kävelemällä sillan yli. Jokimaisema näkyy hienosti ja pöllirekkojen meno on turvallisen aidan takana. Todella järkevästi suunnitellut kaiteet.

12

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinenkulkija

      Hyvät on kaiteet ! Valorivi kaiteen reunassa on kovin vaatimaton hintaansa nähden.

    • Kulkijajulkija

      Silta onkin suunniteltu lähinnä pienten jalankulkijoiden näkökulmasta. Ja aikuiset ihmiset kehtaa valittaa kun ei näe jokea auton ratista.
      Ja rumakin se kuulema on! Enpä ole pitkään aikaa kiinnityänyt mitään huomiota. Pian siihen tottuu jos ei joka kerta siltaa lähestyessä lietso itseään raivoon mokoman takia.

    • Betonirumilus

      Mahtava mainos Pudikselle tuo betonirumilus!

      • Kulkijajulkija

        Yksikään muualta tulleista tuttavistani ei ole koskaan kiinnittänyt siltaan mitään huomiota. Eikä siihen kiinnitä enää paikallisetkaan jotka ei itse ylläpidä ihmeellistä antipatiaa.


    • mummeli53

      Kyllä se sinne luottaa

    • Siltarumilus

      Sitä saa mitä tilaa. Sillasta käytiin niin kovaa kaplakkaa että Destia ”kosti” tuollaisella Berliinin muurilla. Kyllä kaikki meidän tuttavat kiinnittävät siihen rumilukseen huomionsa, eikä sitä opi ohittamaan mieltänsä pahoittamatta, vaikka on kuinka positiivinen luonne.
      Kaiteiden rakennetta on perusteltu Mustavaaran kaivoksen mahdollisella uudelleenavamisella ja sitä kautta tarvittavalla lisäkantavuudella. No siinä kävi niin että se lisäkantavuus syötiin niillä umpinaisilla painavilla palkeilla.
      Ruma mikä ruma, sen kanssa on eläminen.

    • Matkailevaturisti

      Hirveä silta. Ehkä rumin koskaan.

    • Iijokisuomenkaunein

      Pudasjärviset vissiin päättäneet piilottaa kauneimman matkailuvalttinsa. Ja lepäisihän siinä paikallisenkin mieli, kun Iijokea pääsisi ihailemaan aamuin illoin.

      • Kulkijajulkija

        Mihin se on piilotettu? Jokea pääsee ihailemaan monessa paikassa ihan keskustassakin. Ei kai nyt herraisä nähköön Iijoen matkailullinen vetovoima ole valtatien sillan varassa. Haloo!!


    • Suotariittää

      Ensivaikutelma ratkaisee. Nyt ohikulkija näkee pelkkää suota!

    • Hullua.seutua

      Onkohan missään muualla maailmassa niin paljon hyttysiä kuin Pudasjärvellä kesäkuussa.

    • PiereväEtelänMies

      Saahko siinä sillalla pierrä ? Kauan sitä rakennettiinkin "omana työnä" !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      60
      5775
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      227
      4473
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2478
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2416
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1318
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1290
    7. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      19
      1131
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      91
      1086
    9. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      62
      1003
    Aihe