Lehtijuttua lueskellessa Jämijärvelle on tullut "myyriä",eli toisen kunnan agentteja. Joillakin on kova into koittaa kaataa kunta konkurssikaupungin syliin.
Myyrät jyllää
2
195
Vastaukset
- olen_kuullut
Liikkuuko siellä susia?
- Sähkösaapas
Onhan se yleisessä tiedossa. " Toisen kunnan" agenttejahan siellä hyppää, onhan kyseessä suuri ja mahtava politrukki. Katsoo vain menneisyyttä ja vieraslistaa.
Tämä asia on selväksi tullut jo kauan sitten, kesti vain hetken johdattaa ansaan. Pohjalaiseen supiloukkuun. Nyt nämä virolaisvalmisteiset valtionkouluttamat moniosaajat ovat saaneet pestin toveri pulmuselta, jolla ei historiasta juuri puhdasta paikkaa löydy, kusetusta ja huijaamista, lain kiertämistä ja salakauppaa. Kenestä puhumme? No talonmies pikkaraisesta.
Tilasikohan se nämä viron sähkömiehet oikein ulkomaankomennukselle, kun demaritkin on sydänkäpyjä. Maksattaa senkin veronmaksajilla.
Myyrä mikä myyrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1405184Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1743785Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463198Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a233182Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut431855Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401289Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381195Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3191138Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301081- 831056