Myyrät jyllää

sivustaseurannut

Lehtijuttua lueskellessa Jämijärvelle on tullut "myyriä",eli toisen kunnan agentteja. Joillakin on kova into koittaa kaataa kunta konkurssikaupungin syliin.

2

325

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen_kuullut

      Liikkuuko siellä susia?

    • Sähkösaapas

      Onhan se yleisessä tiedossa. " Toisen kunnan" agenttejahan siellä hyppää, onhan kyseessä suuri ja mahtava politrukki. Katsoo vain menneisyyttä ja vieraslistaa.
      Tämä asia on selväksi tullut jo kauan sitten, kesti vain hetken johdattaa ansaan. Pohjalaiseen supiloukkuun. Nyt nämä virolaisvalmisteiset valtionkouluttamat moniosaajat ovat saaneet pestin toveri pulmuselta, jolla ei historiasta juuri puhdasta paikkaa löydy, kusetusta ja huijaamista, lain kiertämistä ja salakauppaa. Kenestä puhumme? No talonmies pikkaraisesta.
      Tilasikohan se nämä viron sähkömiehet oikein ulkomaankomennukselle, kun demaritkin on sydänkäpyjä. Maksattaa senkin veronmaksajilla.
      Myyrä mikä myyrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1359
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      738
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      49
      650
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      81
      639
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      50
      573
    9. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      568
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      192
      553
    Aihe