Lehtijuttua lueskellessa Jämijärvelle on tullut "myyriä",eli toisen kunnan agentteja. Joillakin on kova into koittaa kaataa kunta konkurssikaupungin syliin.
Vastaukset 2
- olen_kuullut
Liikkuuko siellä susia?
- Sähkösaapas
Onhan se yleisessä tiedossa. " Toisen kunnan" agenttejahan siellä hyppää, onhan kyseessä suuri ja mahtava politrukki. Katsoo vain menneisyyttä ja vieraslistaa.
Tämä asia on selväksi tullut jo kauan sitten, kesti vain hetken johdattaa ansaan. Pohjalaiseen supiloukkuun. Nyt nämä virolaisvalmisteiset valtionkouluttamat moniosaajat ovat saaneet pestin toveri pulmuselta, jolla ei historiasta juuri puhdasta paikkaa löydy, kusetusta ja huijaamista, lain kiertämistä ja salakauppaa. Kenestä puhumme? No talonmies pikkaraisesta.
Tilasikohan se nämä viron sähkömiehet oikein ulkomaankomennukselle, kun demaritkin on sydänkäpyjä. Maksattaa senkin veronmaksajilla.
Myyrä mikä myyrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052920Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss5701834Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö3441464- 861437
- 58953
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E68855- 40768
- 40767
- 48714
- 46704