niin miten kauan miettisit, mitä sanoisit?
Jos olisit ihastunut ja saisit mahdollisuuden ottaa yhteyttä ihastukseesi,
15
207
Vastaukset
- MitäTuleeEkanaMieleen
Luontevimmin tulee, kun ei mieti liikaa.
- enaikailisi
Vastaisin heti.
- OotMielessäPäivittäin
Olen ollut puolitoista kuukautta ihastunut erääseen. Minulla on kyllä hänen numeronsa ja lähes päivittäin mahdollisuus mennä hänen luokseen juttusille, mutten ole ottanut yhteyttä koska olen parisuhteessa ja jännitän muutenkin aika paljon hänen seurassaan.
Toki minua kiinnostaisi tutustua häneen paremmin ihan kaverimielessäkin, koska tiedän että meillä olisi yhteistä jutunjuurta ja viihtyisimme yhdessä. Ja uskon, että tuo ihastuminenkin voisi helpottaa jos tuntisin häntä vähän paremmin enkä maalailisi mielessäni hänestä mitään unelmien prinssiä.
Ehkä tämä viesti ja vastaus ei ihan nyt tullut oikean kysymyksen tai kategorian alle, mutta jospa se ei haittaa. Näissä olosuhteissa voi siis olla, etten tule ottamaan häneen mitään yhteyttä vaikka mahdollisuus on. Jos olisin vapaa, olisin ottanut häneen yhteyttä todennäköisesti heti seuraavana päivänä, kun ensimmäisen kerran kohtasimme ja sain hänen numeronsa. - Suunnilleen
Kaksi vuotta.
- Liiankauan
Oikeastiko, ai vielä kaksi vuotta?
- Eitietenkään
Liiankauan kirjoitti:
Oikeastiko, ai vielä kaksi vuotta?
Olen pohtinut jo 1,67 vuotta.
- Aikaansakutakin
Eitietenkään kirjoitti:
Olen pohtinut jo 1,67 vuotta.
Vuoden 2017 keväästä?
Miten ihmeessä se on kestänyt noin kauan?
Onko toinen ollut varattu vai mistä tiedät että hän jaksaisi sinua odotella noin pitkään? - Entietenkään
Aikaansakutakin kirjoitti:
Vuoden 2017 keväästä?
Miten ihmeessä se on kestänyt noin kauan?
Onko toinen ollut varattu vai mistä tiedät että hän jaksaisi sinua odotella noin pitkään?Huumoria vain, varautuneisuuteni kustannuksella.
Varmaan aika pitkään ja voi olla etten sanoisi mitään. Yleensä ihastuessani mietin ensin sovinko sen ihmisen kanssa yhteen, haluanko ihan oikeasti sen elämän mitä se elää (ei niin että kaikkea olisi pakko kopioida) ja miettisin paraneeko kummankin elämä yhdessä oikeasti. Sitten varmaan jäisin passiin katsomaan näkyykö jotain kiinnostumisen ja välittämisen merkkejä takaisinpäin. Menisiköhän siinä kaikessa neljä tai viisi vuotta, jos minut jätetään päättämään asia ..
- reikjaviikki
Ei mulla oikeastaan olis mitään sanottavaa, haluaisin nähdä ja kokea, a) että näkisin mitä tapahtuu ja että b) että esim onko tunne molemmin puolinen. Ihastumisen ääneen sanominen tuntuu hölmöltä...
- hölmöläistenhommaa
Eihän tuollaista kannatakkaan töksäyttää suoraan.
Täytyy sitä hieman tuntosarvilla kokeilla ensin miten toinen reagoi.
Tosin voihan sitä hieman vihjailla ja osoittaa kuitenkin kiinnostusta koska tuskin toinenkaan hirvittävän innostunut ole jos toinen vaikuttaa täysin tunteettomalta.
- otinmahiksenensaanut
Olin, otin, enkä pitkään miettinyt, koska en olisi muuten uskaltanut. Ikinä en enää sitä kokeile, huh.
- Riihimäki
Aina kannattaa käyttää se tilaisuus, koskaan ei tiedä mitä tulee eteen. Tilaisuus voi olla viimeinen ja menee hyvä ihminen ohi. Kokemuksella sanon.
- alakkonäämua_
Oletko R-nainen Riksusta?
- Badoo
Sain vasta tietää kiinnostuksen kohteen nimen, hän ehtikin jo kadota deittailu sovelluksesta kun meinasin alkaa aktivoitumaan sielläkin taas :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2545856Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453852Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom353231Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603119Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1662958Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava402770Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten922757Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin752434Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt772068Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1962047