Sisäleikkipuisto edes..?

TerveisiäPerheestä

Vauhtikellari oli ihan kunnioitettava yritys piristää pientä kaupunkia - mutta laihaksi jäi. Liian pieni.
HopLop tuskin tämmöiseen kylään tulee, ovat vähän isommissa kuvioissa, Saksaa ja muuta kiikarissa..

Paljonkohan maksais, jos laittais semmoisen pystyyn!?
Perheillehän täällä ei ole juuri mitään.. :o

9

976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keksikääjotain

      Leo s leikkimaa on samalla konseptilla tehty kuin HopLop. Olisiko kellään uskallusta sellainen Varkauteen...? TOSIN eipä Mikkelissäkään ole... Mikkelissä on SuperCorner,mutta se on enemmän kuntoilua kuin leikkiä... Sinne ajamme parina lauantaina kuukaudesta. En osaa sanoa minkä verran olisi kävijöitä tämmöisissä. Vauhtikellari aikansa oli suosittu,mutta eihän sitä kannattanut pitää muutaman euron sisäänpääsyllä ja lapsia harvoin oli siellä...

      • rkjgkejäöj

        Annoitkin itse jo vastauksen kysymykseen. "Vauhtikellari aikansa oli suosittu, mutta eihän sitä kannattanut pitää muutaman euron sisäänpääsyllä ja lapsia harvoin oli siellä... "

        Ei siis kannata Hoplopit eikä leikkimaat tässä kaupungissa.


      • Mekinkuopiossakäyrään

        Niinpä. Jos ei ole maksavia asiakkaita niin ei tänne sellasta paikkaa tule. Persaukisia lapsiperheitä täynnä. Ne,joilla varaa niin käyvät Kuopiossa ja Jyväskylässä leikkipaikoissa. Toisaalta niissä saa olla rauhassa.


      • Anonyymi
        Mekinkuopiossakäyrään kirjoitti:

        Niinpä. Jos ei ole maksavia asiakkaita niin ei tänne sellasta paikkaa tule. Persaukisia lapsiperheitä täynnä. Ne,joilla varaa niin käyvät Kuopiossa ja Jyväskylässä leikkipaikoissa. Toisaalta niissä saa olla rauhassa.

        Jättää tupakat ja kaljat ostamatta niin on varaa hoploppiin.


    • 9000m2HyperHoppuParkki

      Nuo lentokentän kokoset viritykset saa kyllä unohtaa tällä väkimäärällä..
      Mutta ei sen tarviskaan olla niin valtava.
      Lapset muistaa kuitenkin Disneylandista jonku jättitikkkarin! Aikuisilla lähtee vähän lapasesta monesti jutut.
      400 m2 kohtuuvuokralla, niin pysyy kulut kurissa. Ei tarvi sitten taas lipun hinnoilla vähiä asiakkaita karkottaa.

    • HoponNenä

      Varkauteen olisi tulossa ??????? lapsille. Kaupungin pitäisi sitoutua maksajaksi isoilla euromäärillä, kuten nyt tuetaan vattuvuorta, mutta vielä suuremmilla summilla.

    • Asukaskato

      Asukaskadon takia Varkaudessa on niin vähän lapsia nykyään ja tulevaisuudessa nuorempien ikäluokkien pienentyessä vielä vähemmän.

      Ei ole valitettavasti taloudellisesti kannattavaa panostaa enää lapsiin tai nuoriin.

    • Tätimooniika

      Rammarissa on hoplop käynnissä joka perjantai.Ei tarvita hoplopeja.Lapset sit kattoo kun isi ja äiti hoploppaa kotona rapulassa vessan ja sohvan jansängynväliä

    • Anonyymi

      Tiedätkö joku? Oliko viime vuonna eli 2022 leos leikkimaa kiini kuukauden verran?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe