Uskaltaako kaupassa käydä

jos on työtön , uskaltaa , ja uskaltaa missä vaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Uskaltaa, jos käy ensin kysymässä vessan avainta kassalta. Ei hyllyjen väliin!

Äänestä
  • Tyhmä säkin oot. Uskaltaako töihinkään sitten mennä, uskaltaako.

    Äänestä

Kävin tänään kaupassa samalla reissulla kun vein roskiksn eikä pelottanut yhtään. En suosittele menemistä kauppaan kommandopipo päässä sillä voivat laittaa rautoihin jo heti ulko-ovella 😀
Aikoinaan menitiin pankkiin ruokatunnilla työkaverin kanssa ja kun oli sellainen koiranilma ulkona niin kaverilla oli kommandopipo päässä, kiskasi sen äkkiä pois kun alkoi tulla liikettä tiskin takana 😁

Äänestä

Kaupoissa seuraavat vartijat tarkkaa työttömiä rosvoja ei kaikki ole rosvoja kuntouttava työtoiminassa ovat rosvoja kuka sinne joutuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikkaPaskalla kirjoitti:

jos on työtön , uskaltaa , ja uskaltaa missä vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu