Avensis T25 2.0 D4D 2003, tilasin motonetistä lämmityslaitteen puhaltimen ja aluksi näytti kaikki samalta kuin vanhassakin. Vaihdoin uuden paikalleen ja hienosti pöhis, ainoa vika ettei sisälle tullu ilmaa lainkaan. Puhallin irti ja tarkasteluun niin huomasin että sehän pyörii eri suuntaan ja lamellit kans eripäin. Onko tälle mitään tehtävissä ja mistä tuon kätisyyden edes voi tilatessa tietää mitä saa? Jos uuden pyörimissuunnan saisi käännettyä niin vanhasta sais kyllä lamellit vaihdettua.
Lämmityslaitteen puhaltimen kätisyys??
11
2122
Vastaukset
- Yleensänäin
Jos vaihtaa plussan ja maan johdot kääntyy pyöritäsuunta.
- Enso
Vai oikosulku?
- Virheellinenerä
Niin toi on vasemmanpuoleisen liikenteen maihin toi malli. Se pyörii eri suuntaan. Siinä on nyt sitten kuitenkin oikean puoleisella kierteellä varustettu potkuri. Jäänodottamaan takaisinkutsua.
- Aussimalli
Toi on itse asiassa australian vienetimallista, siitä jonka takia Holdenin tuotanto lopetettiin. Ilma pyörii eteläisillä.pituuspiireillä erinsuuntaan. Vain toyota osasi ottaa tämä huomionon. Jostain syystä ilma ei vaan liiku.
- eiköpuhalla
Jos lamellit on eripäin ja pyörii eri suuntaan, niin eikö se puhalla samaan suuntaan kuin vanhakin?
- Enso
Ei puhalla ei.. höyhenkään ei heilunu. Pikemminki imee.
- eikopuhalla
"Jos lamellit on eripäin ja pyörii eri suuntaan, niin eikö se puhalla samaan suuntaan kuin vanhakin?"
Vai onko asennuskin vielä "ylösalaisin"? - Tohonjätä
Tää on. Aan unta. Tän palstan mukaanhan Toyta ei voi hajota.
- Orginallia
Orginaali osa kopioitu, peilikuvassa on tietysti kaikki toisinpäin?
- alottelevaviinimaisteri
Sama vika oli minulla, palautin Motonettiin ( olikohan jotain 150€ en muista enään) ja tilasin romuttamolta Bossin joka oli alkuperäinen.
Romikselta maksoi jotain 50 ja hienosti pelasi. En itse uskalla viritellä mitään abiko liitos hässäköitä palovaaran takia ja tuskin se toimisikaan koska tuulettajan siivet olisivat väärin päin kuitenkin Ehkä.
Aikaisemmin laitoin aina alkuperäisosan ja ongelmia ei olut ikinä. Mutta kun muutaman kerran laitoin harakiri osan niin pelkkää ongelmaa ja mielipahaa on ollut...…. - Auttonajaja
Moottorin pyörimissuunta vaihtuu kun pyöräyttää kenttää ½- kierrosta hiilipariin nähden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012160Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2981960Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041806Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441771Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091637- 321381
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii271159Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941143Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤691111- 511067