Porin poliisilaitos tulee saamsan syytteen syyttömän ihmisen vangitsemisesta ja hänen asuntonsa turmelemisesta, poliisihallinto saa syytteen kieltäytymällä yhteydenotosta tapauksessa jossa porin poliisilaitosta vastaan nostettiin valitus ja kanne.
Porin poloisi valehtelee, suojelee rikollisia, eikä ota vastaan rikosilmoituksia raskauttavasta väkivaltarikoksesta.
Varsinainen paskalakkiyhdistys joista ei ole kuin harmia rehellisille ihmisille.
Porin poloisi valehtelee, suojelee rikollisia, eikä ota vastaan rikosilmoituksia raskauttavasta väkivaltarikoksesta.
Varsinainen paskalakkiyhdistys joista ei ole kuin harmia rehellisille ihmisille.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jaaha. Pikku-Arvi sai kilpailijan häirikkömestarin tittelistä.
Ellei tämäkin ole sitten Arvin kirjoitus.
Sekö tässä on pääasia?
Pitäskö asiaa ensin tutkia onko tapahtunut rikosta jotta syytteen nostamista voisi edes harkita
Saunotaan ensin, sitten syödään vasta.
Raamattu sanoo ettei kukaan ihminen ole synnitön eli syytön.
Synnitön ja syytön ovat kaksi täysin eri asiaa.
Siis synnintekijä on syytön.
Parittaja iltapäivälehdessä 15v sitten.
"Itse asiassa kiinnijääminen oli aikamoinen helpotus. Mielessä oli ollut monta kertaa lopettaa, mutta helppo raha teki ahneeksi. Poliisi teki päätöksen puolestani"
Vielä nopeammin saa mielen huojennuksen kun menee oma aloitteisesti poliislaitokselle tunnustamaan rikoksensa. Käytä tlaisuutesi!