Onko miten iso riski sijoittaa rahaa Thaimaahan, jos ja kun ilmastomuutos aiheuttaa joukkopaon Thaimaasta seuraavan 20 vuoden aikana? Joissakin lähteissä jopa 20 miljoonaa etelän thaimaalaista joutuu jättämään kotiseutunsa ja pakenemaan pohjoiseen. Tarkoitus olisi ostaa talo vuokratontilta ja asua ainakin 10 vuotta Thaimaassa.
Lämpötila ja Thaimaahan sijoittaminen
7
137
Vastaukset
- Sensei--
Osta poju talo vuokratontilla, ei pakene kansa sun elinaikanas.
- ihmetteleesamaa
Aasian eteläosasta tulee pakolaisia lähemmäs 500 miljoonaa ihmistä. Mitkä maat pohjoisessa ottaa vastaan näin suuren joukon ihmisiä.
- AmalianNaimaahan
Pakene veroja ja asetu Mosambikiin.
- enuskaltaisi
Miksi pitäisi paeta veroja jos verot ovat pääasiassa terveydenhoitoa varten. Uskallatko tulla takaisin Suomeen jos tarvitset vastinetta verolle terveydestä. Joku voisi suuttua sairaasta paluumuuttajasta.
- hehehhee
Jätä turhat haaveet ja keskity siihen mitä osaat, eli sossun hakemusten täyttöön.
- LeidiGagaaboy
Myös Namibiaan voi muuttaa samoilla ehdoilla kuin ennen Portugaliin. Sahtivaari antoi Namibeille veroedut, kun pääsi Rasuspenaks.
Sahtivaari on muuten myös Thaimaan kunniakansalainen ja vanha Pattisboy. - Aasialaisenkanssanainut
Ei kannata ostaa mitään. Vuokraa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585544KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953557Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182378Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222365Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91158- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621027Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83978
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965