Hienot 75-vuotisjuhlat tulossa!

Porin jatsien henkilöitymäksi nousseen Jyrki Kankaan syntymäpäiviä vietetään Puuvillassa päivän etuajassa eli lauantaina 19.tammikuuta.

Esiintymässä on useita menestyneitä muusikoita ja juhlakalukin osallistuu soitantoon.
Tarja Halonen pitää puheen.
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mies joka on tehnyt Porin tunnetuksi näinkin tehokkaasti on juhlansa ansainnut. Ja on nyt oikealla asialla vesiensuojelussa. Lätsäni nostan korkealle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansanjuhla kirjoitti:

Porin jatsien henkilöitymäksi nousseen Jyrki Kankaan syntymäpäiviä vietetään Puuvillassa päivän etuajassa eli lauantaina 19.tammikuuta.

Esiintymässä on useita menestyneitä muusikoita ja juhlakalukin osallistuu soitantoon.
Tarja Halonen pitää puheen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu