Demarit alkaa rypistää, kun kakka on housussa!

https://demokraatti.fi/sdpn-oululainen-kansanedustaja-demarinaisten-puheenjohtaja-tytti-tuppurainen-oulun-seksuaalirikokset-ylittavat-karmeudessaan-kaiken-sietokyvyn

Tytti Tuppurainen on suuri suvakki. Hänen kannaottojaan maahanmuutosta on ollut surullista seurata. Demareiden olisi kannattanut lukea Halla-ahon varoituksia. Oululaiset ovat hyvin tuohtuneita ja Tyttin on turha alkaa jälkiviisaaksi.

Oulun kaupunginjohtaja on yllättynyt tapauksista. Hän ei ilmeisesti ole käyskennellyt kaupungilla, missä matumiehet ovat oleskelleet ja pyydystäneet pikkutyttöjä. Oulu ei tosin ole ainut paikka.
Ilmiö on hyvin yleinen myös Helsingissä.
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitähän kannatus puheita ja videoita löytyy taustalta?

Äänestä

Sanna Marin jatkaa puolueen haluamaa geeniperimän monipuolistamista, mutta puhuu ihan muuta vaalien lähestyessä. Sosialistit luottavat aina äänestäjien tyhmyyteen.
Martta October on ollut pitkään piilossa. Odotan suurella mielenkiinnolla hänen kannanottojaan.
Urpilainen, Quzenina ja October ovat kova kolmikko josta kuulemme vielä geeniperimän laajentamis ja sukupuolen valinta-asioissa.
Jakovara-Jutan seuraava vaalilupaus on veret seisauttava.

Äänestä

Demareista ei päästä eroon ennenkuin ay:sta hankkiudutaan eroon. Ja se vaatii laajaa isänmaallista rintamaa.

Äänestä
Aloittaja

Seksuaalirikosvyyhti on tyhjentänyt maahanmuuttajien suosiman ajanviettopaikan Oulun keskustassa. Oululaisnuoret ovat viihtyneet kauppakeskus Valkean aulassa, mutta pelko oman turvallisuuden puolesta on saanut monet maahanmuuttajat häipymään paikalta sen jälkeen, kun lapsiin kohdistunut seksuaalirikosvyyhti tuli julkisuuteen. Näin kertovat tutkinnanjohtaja Markus Kiiskinen sekä maahanmuuttajien kanssa työskentelevä Priyanka Sood Oulun kaupungilta.

Poliisi korostaa, ettei kukaan Suomessa oleskeleva saa joutua aiheettomasti epäilyksenalaiseksi, pilkatuksi tai tuntea oloansa uhatuksi. Raiskaukset ja hyväksikäytöt ovat saaneet paikalliset nuoret varuilleen. Kahden oululaisnaisen mukaan ahdistelua tapahtuu aika paljon ja huoli herää erityisesti silloin, jos joutuu kävelemään töistä kotiin iltamyöhällä.

Vastuu media Iltalehti oli havainnoinnut tunnelmia Oulussa.

Myös kilpaileva hyvää journalisma tarjoava IS oli lähettänyt reportterinsa paikalle.
Hänen havaintonsa:

Poliisin perjantaina julkaisemat seksuaalirikosepäilyuutiset otettiin Oulun kaduilla vastaan järkytyksen ja kauhun sekaisin tuntein. Rotuaarilla ja kauppakeskus Valkeassa elämä jatkui tavalliseen tahtiin, mutta osa ihmisistä uumoili pettymyksen näkyvän vielä viikonlopun aikana jonkinlaisina tunteenpurkauksina.

Kauppakeskuksen läpi kulkevalla Kesäkadulla kokoontuivat nuoret ja maahanmuuttajat entiseen malliin. Walkersin nuorisotyöntekijät ilmestyvät paikalle juttelemaan nuorille.

Riippuu siitä mitä lukijoille halutaan kertoa?

Demaritkin ovat heränneet ja pistävät hallituksen koville.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


DonaldTruth kirjoitti:

https://demokraatti.fi/sdpn-oululainen-kansanedustaja-demarinaisten-puheenjohtaja-tytti-tuppurainen-oulun-seksuaalirikokset-ylittavat-karmeudessaan-kaiken-sietokyvyn

Tytti Tuppurainen on suuri suvakki. Hänen kannaottojaan maahanmuutosta on ollut surullista seurata. Demareiden olisi kannattanut lukea Halla-ahon varoituksia. Oululaiset ovat hyvin tuohtuneita ja Tyttin on turha alkaa jälkiviisaaksi.

Oulun kaupunginjohtaja on yllättynyt tapauksista. Hän ei ilmeisesti ole käyskennellyt kaupungilla, missä matumiehet ovat oleskelleet ja pyydystäneet pikkutyttöjä. Oulu ei tosin ole ainut paikka.
Ilmiö on hyvin yleinen myös Helsingissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu