Nyt laitetaan punavihreille luu kurkkuun

Asiat.kuntoon

Että eikö saa palauttaa rikollisia ? Pennasia ei enään kaivata.
Pääministeri Sipilä ja ministeri Mattila myös ministeri Mykkäsen mukana tapaamassa Oulun kaupungin johtoa.

Aiemmin on kerrottu sisäministerin tapaavan kaupungin johtoa.
Myös pääministeri Juha Sipilä ja sosiaali- ja terveysministeri Pirkko Mattila osallistuvat tänään tapaamiseen Oulun kaupungin johdon kanssa. Sipilä kertoi asiasta Twitterissä.

Sisäministeri Mykkänen on keskustellut tapauksista tänään poliisiylijohtaja Seppo Kolehmaisen kanssa. Hän tapaa Oulussa myös paikallisen poliisin johtoa.

24

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyvääLomanjatkoa

      Hyvin on uutiset sinne "Espanjaan" kulkeutuneet.
      Oletko tänään vielä ehtinyt ulkona piipahtaa?

    • Pennanen

      Kohta kierosilmäiset vihreät akat parkuu, ettei saa palauttaa mamuja.

    • on-niin-älyvapaata

      Nyt on jo laitettu sijaispj:t niin vihreille kuin demareillekin pesemään käsiään pakolaismyönteisyydestään. Sanna Marinin tekopyhyys, hallituksen avattava silmänsä. Entä eduskunnan? Koska Sanna Marinin silmät ja suu aukesi, muulle kuin syyttämään hallitusta?
      Haavistokin niin onnellinen, kun suomalaisten nuorten uhka ympäristönmuutos. Niin sehän se on viimeaikoina suomalaisia, eniten huolestuttanut.
      Aivan sama mitä ne sanoo kun ovat pätkäpuheenjohtajia.
      Vihreiltä hieno kampanja, paluu pakolaishyysäyksestä takaisin ympäristöasioihin, eduskunnan edessä nuoret kampanjoi luonnon puolesta. Emma Karin kyyneleet pakolaisten torileirillä, pakolaisten puolesta, kääntyi helposti hymyyn nuorten suomalaisten mielenosoituksessa,
      Ville Niinistö...kukkuuu, hylkäsitkö pakkopalautetut...onko lapsiperheitä mukana..
      Entä vasemmisto, KD:n Henriksson; onhan sitä tullut twiitattua näiden hädänalaisten puolesta ja oltu pakkopalautuksia vastaan, jopa lentokentällä..huudeltu silmät pullollaan eduskunnassa, miten näitä hädänalaisia pitää auttaa ja antaa kaikille turvapaikka.

      Onko todella niin kova paikka olla inhimillinen ja myöntää, että "näin hyvä ja maailmaa syleilevä ihminen minä olen" lähti lapasesta. Pyytää anteeksi lapsilta, nuortilta, naisilta ja heidän läheisiltään, kun ovat joutuneet sen vuoksi raakojen rikosten uhreiksi.
      Kysyn vain tuntuuko nyt hyvältä, kun tuli paapottua näitä aikuisia miehiä?
      Voiko nyt jo rajoittaa laittomasti maassa olevien liikkumista? Sulkea säilöön kunnes maassaololupa tai palautus on varmistettu?

      • TurhaanMuitaSyyttelet

        Entäs pankkomajurin paapomat omat mamunsa saunakammarissaan, menetkö heistä takuuseen ja oletko ylpeä lähettämästäsi viestistä maahantunkeutujille? Tulkaa tänne vaan saunakammarini on ilmaiseksi käytössänne.


    • Ossi.homopankkiksena

      Sipilähän ne tänne kutsuikin, ja nyt ollaan polleena tuomitsemassa, kun ei tyhjäpää tunari uskonut varoituksia. Myt meillä on kymmeniä tuhansia riskirikollisia maassa.

      • sdfghjkkk

        Riskirikolliset huomattiin ensimmäisenä Oulussa. Helsingissä ja muissa isoissa kaupungeissa meno on samanlaista mutta niissä on enemmän "vapautuneempi, tasa-arvoisempi ilmapiiri ja siellä saa vihervasemmiston hyväksynnällä vapaasti koinia minkä ikäisiä ja mitä tahansa.


      • Markkinarako

        Onko Sipilä luvannut maahanmuuttajien käyttöön muutakin kuin asuntonsa?
        Onko lähipiirissänsä markkinoitavaa?


    • Eroa_Sipilä

      Kylläpä alenevat gallupluvut saa Sipilänkin epätoivoisiin tekoihin. saa nähdä pääseekö sipilä ehin-nahoin pois oulusta, niin raivoissaan ollaan siellä päin sipilälle.

      • hyvä.keskusta.HYVÄ

        Jokainen ymmärtää, paitsi AY-trollit, että Sipilä ei ole mitenkään syyllinen moiseen.


      • Eroa_Sipilä

        jokainen ymmärtää, paitsi Lesta/kepulaiset lastenraiskaajat, että Sipilä on syyllinen.


      • Eroa_Sipilä kirjoitti:

        jokainen ymmärtää, paitsi Lesta/kepulaiset lastenraiskaajat, että Sipilä on syyllinen.

        Tajuatkohan oikein mitä suustasi päästelet. On muuten sivumennen sanoen vastenmielistä että hirvittävää tragediaa käytetään poliittisena lyömäaseena.
        Hallitus on epäilemättä tehnyt asian suhteen virhearvioita kuten koko Eurooppa. Ja se hallitus kantaa vastuunsa vaaleissa. Tämä palsta ei sitä erota.


      • HelppoDuuni.EiVastuuta
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Tajuatkohan oikein mitä suustasi päästelet. On muuten sivumennen sanoen vastenmielistä että hirvittävää tragediaa käytetään poliittisena lyömäaseena.
        Hallitus on epäilemättä tehnyt asian suhteen virhearvioita kuten koko Eurooppa. Ja se hallitus kantaa vastuunsa vaaleissa. Tämä palsta ei sitä erota.

        Euroopasta on jo vuosikymmenet saatu tietoa epäonnistuneesta maahanmuutosta. Ulkomailla on tehty suuria virheitä, joista Sipilän hallituksen olisi pitänyt oppia. Sama päti Vanhasen hallituksiin.

        Tv ja lehdet suorastaan huusivat tietoa aiheutuneista ongelmista. Vanhasen ja Sipilän hallitukset eivät varoituksia ymmärtäneet eivätkä niistä välittäneet. Nyt on aivan turha muuttaa ja kiristää mamupolitiikkaa, kun tragedioita on jo tapahtunut ja tapahtuu vastakin. Poliitikkoja ei niistä saada ikinä vastuuseen.


      • HelppoDuuni.EiVastuuta kirjoitti:

        Euroopasta on jo vuosikymmenet saatu tietoa epäonnistuneesta maahanmuutosta. Ulkomailla on tehty suuria virheitä, joista Sipilän hallituksen olisi pitänyt oppia. Sama päti Vanhasen hallituksiin.

        Tv ja lehdet suorastaan huusivat tietoa aiheutuneista ongelmista. Vanhasen ja Sipilän hallitukset eivät varoituksia ymmärtäneet eivätkä niistä välittäneet. Nyt on aivan turha muuttaa ja kiristää mamupolitiikkaa, kun tragedioita on jo tapahtunut ja tapahtuu vastakin. Poliitikkoja ei niistä saada ikinä vastuuseen.

        Ongelmia pitäisikin korjata viemällä kohdemaihin Länsidemokratiat vaikka puoliväkisin.
        Meillä on myös hyvin onnistunutta työperäistä maahanmuuttoa mikä tietysti on eri asia. Tällöin henkilöt ovat omasta tahdostaan integroituneet suomalaiseen yhteiskuntaan ja sen sääntöihin.


    • allahu.agbar

      Tervetuloa kaikki maahanmuuttajat Helsinkiin!

      Tämä arabiaksi
      مرحبا بكم في جميع المهاجرين إلى هلسنكي

      • hohohohooooo

        هنا في هلسنكي وسوف تحصل على أفضل في النساء الشابات


      • aziz
        hohohohooooo kirjoitti:

        هنا في هلسنكي وسوف تحصل على أفضل في النساء الشابات

        Joo, me mutamme sine


    • aziz.lerztica

      Ihanat nuori neitsyet odota Hesas!

    • Mitenkäy

      Tekijöille sama rangaistus kuin jos lähtömaissa tehdään vääräuskoisen toimesta vastaavia tekoja.
      Imaamin tyttären raiskauksesta saa tietääkseni jonkinlaisen tuomion ainakin arabimaissa.

      Kansalaistoettelematon punaniska voi jossain vaiheessa ottaa lain (tai siihen käytettävän laitteen ) omaan käteen jos yhteiskunta ei siihen kykene. Punaniskoja on suomessa enemmän kuin sotien jälkeen ns. asekätkentäjupakoissa.

      Tiedossa on että osa kansasta on ihmeissään siitä mitä nyt kotimaassa sallitaan tapahtuvaksi.
      Ja vihervasemmisto vielä haluaa lisää samanlaista tänne???
      On alusta asti ollut selvää kaikille tervejärkisille mitä hallitsematon maahanmuutto tuo tullessaan.
      Vanha sanonta sitä saa mitä tilaa pitää tässäkin suhteessa paikkansa.
      Myös tekijöiden kannalta.
      Jossain vaiheessa tuee maksun paikka ja sitä peläten ja todennäköisesti tapahtuvana odottaen.
      Itsellä ei ole asiassa mitään reagoitavaa mutta historia on näyttänyt lukemattomia kertoja mitä tapahtuu kun osa kansasta saa tarpeekseen.
      Silloin on vaarassa väärintekijät sekä väärintekijöiden tekoja polustavat ja tekoja sallivat tahot.
      1917 ei ole kaukana takanapäin, eikä 1939...

    • oikeistotilasi
    • oikeistohalusiraiskaajat
    • luuomaankurkkuun

      taisitpa laittaa sen luun omaan kurkkuusi syyttämällä muita omista oikeistolaisista virheistäsi... itse ahneuksissanne ja tyhmyyttänne aihutitte koko muuttoaallon ja raiskaukset ja muut lieveilmiöt...

    • Vasta vaalien läheisyys sai tuon paskasakin, ministerit liikkeelle ja valehtelemaan, voivottelemaan julkisuudessa itse aiheuttamaansa tilannetta.

    • Meidänsuomitäti

      Pressakin huutaa nyt toosaan! On tää ihmeelistä toihua. Kaikki oli tiedossa mitä tapahtuu, mutta sinisilmäiset Halonen Sipilä Orpo Soini Haavisto Li Anderson Rinne Niinistö elävät toiveunissa.
      Hallaaho korjaa potin ja pelastaa suomen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4776
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2179
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1823
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      190
      1792
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1560
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      283
      1431
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1179
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1162
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1124
    Aihe