Musiikkia iltaan

Mitä kuuntelette?
52107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Albinonin Adagiota. Sellanen apea olo.

Äänestä
  • Miten voikin olla tämmönen olo.

    Äänestä

Parademics - I’m sorry. Jos joku haluaa etsiä, niin hankalahko löytää. On sellaisella kokoelmalla.

Äänestä
  • Jösse Järvenpää.

    Äänestä

Laidasta laitaan, nyt vanhaa kunnon Kasevaa.

Äänestä
  • Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!

    Äänestä

  • Levyraatinjäsenenä kirjoitti:

    Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!

    Ei se sulle anna vaiks kuinka nuoleksit 😁

    Äänestä


Sulle sinne vähän mua ylemmäs. Mulla on ikävä sun viereen. Sanottu mikä sanottu, tehty mikä tehty. Silti.

https://youtu.be/ysMcQbf8VnM

Äänestä

Tech N9ne & Nicole MacKenzie: 'habanero'

Äänestä

Olen kuunnellut nyt paljon jari sillanpäätä. Niin hyvä laulaja on, vaikka ongelmia. Katri-Helenalta kysyttiin, kenen kanssa kiva tehdä yhteisiä keikkoja. Hän vastasi Sillanpää. Voisin kuvitella, että puolisona ja esim. Lasten isänä olisi aivan ihana.

Äänestä
  • Kohta 4.30 😏

    Äänestä

Tässä sarjassa on hyviä "nostalgisia" 80-luvun pätkiä näissi Miami Vice -sarjan jaksoissa :)

Hauskimmat jutut tuossa sarjassa ovat nopeusvene-jutut ja autohurjastelut, en ole vieläkään ehtinyt siihen vaiheeseen tuossa sarjassa, milloin se Croctettin Ferrari Daytona 365 räjäytetään jossain hiekkakuopassa muusiksi testikohteena ohjukselle :D Ihan nopeasti en ehdi käydä läpi koko 32-DVD:n settiä tuosta sarjasta.


Tulee mieleen jotain vanhoja juttujakin sitten elämästä, kun olimme kaverin kanssa Corvettella nimenomaan liikkeellä erittäin mutkaisella tiellä, jossa oli 80km/h rajoitus, Corvetella pystyy vetämään täysin omalla kaistalla vakionopeussäädin päällä helposti sen 150km/h, kun taustapeilistä näimme ralliauton yrittävän roikkua perässä kahdella pyörällä mutkissa :D

Äänestä

Olikin erittäin hyvä juttu nuo vanhat UDO/Accept -jutut, pitääkin laittaa tilauslistalle niitäkin... jotain muitakin paketteja, ainakin tuollainen erikoinen Black Sabbath - Never Say Die -levy, jos löytyy..

Minusta itsestäni oli joskus sellainen sanonta, että kun on sellaisia suhteita, niin nimeämättömänäkin jos vain ilmoitan, niin Bentleyt ja talotkin, palavat taivaan tuuliin, ja lempinimeni oli: Dragon.

... udon levyjä ja vanhoja pitää kyllä tilatakin, aivan hyviä vanhoja rokkeja...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Iltaatänne kirjoitti:

Mitä kuuntelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu