Musiikkia iltaan

Iltaatänne

Mitä kuuntelette?

52

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KauheeOlo

      Albinonin Adagiota. Sellanen apea olo.

      • ApeaMyös

        Miten voikin olla tämmönen olo.


    • mitäsattuu
    • Fleisls

      Parademics - I’m sorry. Jos joku haluaa etsiä, niin hankalahko löytää. On sellaisella kokoelmalla.

      • jösse.järvenpää.tubessa

        Jösse Järvenpää.


    • Fanitar

      Laidasta laitaan, nyt vanhaa kunnon Kasevaa.

      • Levyraatinjäsenenä

        Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!


      • Naurattaasikana
        Levyraatinjäsenenä kirjoitti:

        Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!

        Ei se sulle anna vaiks kuinka nuoleksit 😁



    • PöpiläJussi
    • Calliope
    • Chillaillen
    • Ketosta
    • Päivänjatkoatänne
    • katsomuapitkään
    • Kylmä.ja.ikävä
    • Sunnuntainväsymys
    • ih_83
    • haikeaa
    • Thebeachboys
    • Mutvälillätätä
    • yhdeltäörkiltä
    • Thebeachboys
    • Thebeachboys
    • di.cjöb
    • Olenpahoillani

      Sulle sinne vähän mua ylemmäs. Mulla on ikävä sun viereen. Sanottu mikä sanottu, tehty mikä tehty. Silti.

      https://youtu.be/ysMcQbf8VnM

    • Mustarinta

      Tech N9ne & Nicole MacKenzie: 'habanero'

    • Calliope
    • Kaikenlopuksitämä
    • aitoriitta

      Olen kuunnellut nyt paljon jari sillanpäätä. Niin hyvä laulaja on, vaikka ongelmia. Katri-Helenalta kysyttiin, kenen kanssa kiva tehdä yhteisiä keikkoja. Hän vastasi Sillanpää. Voisin kuvitella, että puolisona ja esim. Lasten isänä olisi aivan ihana.

    • RäppiäTaiAinaskiMelkein
      • Aikacreep

        Matkit mun musaa..


    • Heippatirallaa
      • Siinäpäse

        Kohta 4.30 😏


    • ontuijotteluanoissa

      Tässä sarjassa on hyviä "nostalgisia" 80-luvun pätkiä näissi Miami Vice -sarjan jaksoissa :)

      Hauskimmat jutut tuossa sarjassa ovat nopeusvene-jutut ja autohurjastelut, en ole vieläkään ehtinyt siihen vaiheeseen tuossa sarjassa, milloin se Croctettin Ferrari Daytona 365 räjäytetään jossain hiekkakuopassa muusiksi testikohteena ohjukselle :D Ihan nopeasti en ehdi käydä läpi koko 32-DVD:n settiä tuosta sarjasta.


      Tulee mieleen jotain vanhoja juttujakin sitten elämästä, kun olimme kaverin kanssa Corvettella nimenomaan liikkeellä erittäin mutkaisella tiellä, jossa oli 80km/h rajoitus, Corvetella pystyy vetämään täysin omalla kaistalla vakionopeussäädin päällä helposti sen 150km/h, kun taustapeilistä näimme ralliauton yrittävän roikkua perässä kahdella pyörällä mutkissa :D

    • hassu.iltapiisi
    • toolateforlove
    • NightRain_
    • talvensynkkäänpimeyteen
    • daughterslikemothers
    • turhariidellä

      Olikin erittäin hyvä juttu nuo vanhat UDO/Accept -jutut, pitääkin laittaa tilauslistalle niitäkin... jotain muitakin paketteja, ainakin tuollainen erikoinen Black Sabbath - Never Say Die -levy, jos löytyy..

      Minusta itsestäni oli joskus sellainen sanonta, että kun on sellaisia suhteita, niin nimeämättömänäkin jos vain ilmoitan, niin Bentleyt ja talotkin, palavat taivaan tuuliin, ja lempinimeni oli: Dragon.

      ... udon levyjä ja vanhoja pitää kyllä tilatakin, aivan hyviä vanhoja rokkeja...

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      5720
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      240
      5511
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      235
      2983
    4. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      82
      2742
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      148
      2496
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      70
      2139
    7. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      49
      2026
    8. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      71
      1868
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      213
      1784
    10. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      187
      1389
    Aihe