Musiikkia iltaan

Iltaatänne

Mitä kuuntelette?

52

76

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KauheeOlo

      Albinonin Adagiota. Sellanen apea olo.

      • ApeaMyös

        Miten voikin olla tämmönen olo.


    • mitäsattuu
    • Fleisls

      Parademics - I’m sorry. Jos joku haluaa etsiä, niin hankalahko löytää. On sellaisella kokoelmalla.

      • jösse.järvenpää.tubessa

        Jösse Järvenpää.


    • Fanitar

      Laidasta laitaan, nyt vanhaa kunnon Kasevaa.

      • Levyraatinjäsenenä

        Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!


      • Naurattaasikana
        Levyraatinjäsenenä kirjoitti:

        Tuohan oli kerrassaan hyvä kappale. Tunnelmallinen ja jeps, miten hienoja naisvartaloita, ooh. Laulajan ääni oli sopivan raastava. Annan tälle kappaleelle 9 pistettä. Sinulla Pimpero on hyvä musiikkimaku!

        Ei se sulle anna vaiks kuinka nuoleksit 😁



    • PöpiläJussi
    • Calliope
    • Chillaillen
    • Ketosta
    • Päivänjatkoatänne
    • katsomuapitkään
    • Kylmä.ja.ikävä
    • Sunnuntainväsymys
    • ih_83
    • haikeaa
    • Thebeachboys
    • Mutvälillätätä
    • yhdeltäörkiltä
    • Thebeachboys
    • Thebeachboys
    • di.cjöb
    • Olenpahoillani

      Sulle sinne vähän mua ylemmäs. Mulla on ikävä sun viereen. Sanottu mikä sanottu, tehty mikä tehty. Silti.

      https://youtu.be/ysMcQbf8VnM

    • Mustarinta

      Tech N9ne & Nicole MacKenzie: 'habanero'

    • Calliope
    • Kaikenlopuksitämä
    • aitoriitta

      Olen kuunnellut nyt paljon jari sillanpäätä. Niin hyvä laulaja on, vaikka ongelmia. Katri-Helenalta kysyttiin, kenen kanssa kiva tehdä yhteisiä keikkoja. Hän vastasi Sillanpää. Voisin kuvitella, että puolisona ja esim. Lasten isänä olisi aivan ihana.

    • RäppiäTaiAinaskiMelkein
      • Aikacreep

        Matkit mun musaa..


    • Heippatirallaa
      • Siinäpäse

        Kohta 4.30 😏


    • ontuijotteluanoissa

      Tässä sarjassa on hyviä "nostalgisia" 80-luvun pätkiä näissi Miami Vice -sarjan jaksoissa :)

      Hauskimmat jutut tuossa sarjassa ovat nopeusvene-jutut ja autohurjastelut, en ole vieläkään ehtinyt siihen vaiheeseen tuossa sarjassa, milloin se Croctettin Ferrari Daytona 365 räjäytetään jossain hiekkakuopassa muusiksi testikohteena ohjukselle :D Ihan nopeasti en ehdi käydä läpi koko 32-DVD:n settiä tuosta sarjasta.


      Tulee mieleen jotain vanhoja juttujakin sitten elämästä, kun olimme kaverin kanssa Corvettella nimenomaan liikkeellä erittäin mutkaisella tiellä, jossa oli 80km/h rajoitus, Corvetella pystyy vetämään täysin omalla kaistalla vakionopeussäädin päällä helposti sen 150km/h, kun taustapeilistä näimme ralliauton yrittävän roikkua perässä kahdella pyörällä mutkissa :D

    • hassu.iltapiisi
    • toolateforlove
    • NightRain_
    • talvensynkkäänpimeyteen
    • daughterslikemothers
    • turhariidellä

      Olikin erittäin hyvä juttu nuo vanhat UDO/Accept -jutut, pitääkin laittaa tilauslistalle niitäkin... jotain muitakin paketteja, ainakin tuollainen erikoinen Black Sabbath - Never Say Die -levy, jos löytyy..

      Minusta itsestäni oli joskus sellainen sanonta, että kun on sellaisia suhteita, niin nimeämättömänäkin jos vain ilmoitan, niin Bentleyt ja talotkin, palavat taivaan tuuliin, ja lempinimeni oli: Dragon.

      ... udon levyjä ja vanhoja pitää kyllä tilatakin, aivan hyviä vanhoja rokkeja...

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3540
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3463
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3312
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2759
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2016
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1942
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    8. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      40
      1665
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1625
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1390
    Aihe