Jopas jotakin!

Yksi toimittaja uskalsi kysyä Sipilältä hänen tervetulokutsua kotiinsa.Menipäs senatsakaisin ja EU:n syytähän koko homma loppujen lopuksi on,ei hänen kutsuhuutoonsa.Lapset,naiset ja vanhukset hehän ovat jääneetkin sodan jalkoihin,he jotka olisivat kipeimmin tarvinneet apua!
761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sai varmaan lopputilin, kun tälläisestä meni herraa huomauttamaan.

Äänestä
  • Eipäs saanu persutkaan hallituksessa suutaan auki kun Sipilä esitti matuille kutsuja kotiinsa. Siis Perussuomalaiset eli nämä nyt niin touhukkaat Huhtasaaret, Halla-ahot ja kumppanit. Hallituksessa oli mukavampaa kun pitää äänestäjille annetut lupaukset. Nyt kun vaalit lähestyy, lupaillaan taas vastustaan maahanmuuttoa jne.

    Äänestä

Jos kuitenkin mentäisiin vakavampaanja ajankohtaiseen aiheeseen. Kun pääsin eroon mertarannasta, joudun kuuntelemaan maksamallani yleverolla mikko hannulaa, ns. asiantuntijoina eetua vähäistäröyrinkiä, ja perukkaa. Kaiken huipuksi bubi pääsee ääneen pitkänmatkan hiihdoissa. Luku sinänsä on tietenkin tämä palanteri. Ei oo hurraamista lassilassakaan. Mustin vielä siedän, koska hän sentään saavuttanutkin urallaan jotakin.

Tietysti kaikki raiskaajat pitäisi kuohita, mutta eihän valtio niiden kaluilla mitään tee. Voisihan niistä tosin tehdä jauhelihakastiketta maalaisliittollaisille ja osalle kokoomuslaisiakin. Mitä sanoo mykkä(nen), eli pikkumykkä?

Äänestä

Irakissa on vissiin päästetty vangit vapaaksi ja annettu matkarahat. Ohjeena tietysti, että menkää valtaamaan Sipilän valtakunta. Siellä on tilaa.
Joku järjestelmä näitä hoiti Ruotsista Suomeen. Oikein opastivat Tukholmassa Haaparannan junaan.

Äänestä

Ymmärrän Sipilää. Ajatus oli kaunis, mutta tuleva porukka ei ollut naisia ja lapsia, jotka apua ehkä olisivat tarvineet.
Tulikin karvalapsia, miehiä jotka väittävät olevansa lapsia.
Siksipä Sipilän asunnolle tulikin jotain muuta käyttöä, eikä ne tainneet päästä matut koskaan sinne.
Nyt vielä näiden matujen teot ja pyrkimykset, kun selviää politiikoillekin, alkaakin ongelmien selvittely heidän osaltaan.
Poliisi on tainnut olla alistettu jo pitkään, ainakin Helsingissä. Ajoivat suomalaisia pois yleiseltä paikalta ja matut saivat kokoontua. Olihan siellä näitä vassareita ja sosialisteja kuten tavja kin matujen hyysääjinä. He lienevät suurempia syyllisiä kun Sipilä.

Äänestä
  • Ja mikä ihmeellisintä!Ovat oman maansa sotilaita!Mikä pelko heillä on tullut että pitää maansa rauhan tultua jättää?Onko kaikki toiminta ollut Kansainvälisten Ihmisoikeuksien mukaista?Meillä sotien jälkeen ulkoiset paineet laittoivat Poliitikkoja ja Sotilaita sijaiskärsijöiksi mutta onneksi heidät on jälkeenpäin Rehabiloitu!

    Äänestä

Tuskin oli kyseessä YLEn suvakkitoimittelija ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TervetuloaLänteen kirjoitti:

Yksi toimittaja uskalsi kysyä Sipilältä hänen tervetulokutsua kotiinsa.Menipäs senatsakaisin ja EU:n syytähän koko homma loppujen lopuksi on,ei hänen kutsuhuutoonsa.Lapset,naiset ja vanhukset hehän ovat jääneetkin sodan jalkoihin,he jotka olisivat kipeimmin tarvinneet apua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu