Globaali luonnonsuojelu

unapomper

Sitä olen tässä viimeaikoina kovasti pähkäillyt, että kuinka tämä ilmastonmuutosbuumi sopii yhteen maahanmuuton kanssa.
Meillä pohjoismaissa ollaan sivistyneitä ja siksi syntyvyys on pientä, ja nyt innolla otetaan tänne kehitysmaalaisia jotka ei ole sivistyneitä ja jotka lisääntyvät kuin kaniinit.
Kauanko meillä riittää puhdasta luontoa jos kaikki paikat täyttyy törkeesti lisääntyvillä kehitysmaalaisilla?
Ei nyt tosiaankaan pidä ottaa nurkkia täyteen kehitysmaalaisia ja ruveta sen jälkeen pistämään resursseja siihen kuinka nämä keharit saadaan pysymään aisoissa.
Mitä hittoa oikeesti!
Meillä on kaunis ja puhdas maa. Lapsia syntyy vähän mikä on ilmeisesti kehittyneen yhteiskunnan tulos. Miksi tänne otetaan tyyppejä joilla on pelkästään tuhoava vaikutus Luontoomme ja yhteiskuntaamme?

1

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • percEdelläPuuhun

      Punavihreän roskasakin ajatusmaailma on muutenkin kaksinaismoralistinen.
      Maapalloa auttaa nyt parhaiten se että ihmiskunta ei lisäänny. Ei mitkään päästötavoitteet. Suomen pitäisi olla edelläkävijä maana jossa ihmiset eivät vaan lisäänny poistumaa enempää. Mutta ei. Kuulemma pitäisi lisääntyä että meillä olisi työntekijöitä. Mitä työntekijöitä? Teknologia vie työpaikkoja koko ajan ja työtä on vuosi vuodelta vähemmän. Sitten tehdään kaikenmaailman kikyjä. Ja kun saataisiinkin työttömyyttä alennettua niin sitten otetaan 30 000 uutta työtöntä maahan lisää elätettäväksi ja kas siinä meni sekin työllisyyden parantaminen ja taas on hyvä syy kurjistaa tavallisen kansalaisen elämää uusilla vyön kiristyksillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      354
      1431
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      74
      1395
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      310
      1175
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      46
      1097
    5. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      32
      916
    6. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      231
      904
    7. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      163
      878
    8. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      835
    9. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      817
    10. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      804
    Aihe