Teneriffa Callao salvaje

Minulle aiemmin ihan vieras paikka. Americasiin 18km, cristiaanosiin vähän enemmän.
Kokemuksia paikasta, näyttäs aivan turistelle tehdylle paikalle. Halpuus houkutti. Blue sea calleo garden hotelliin menossa. All in hotelli. Paikkakunnalla ei näyttäs hirveesti kauppojakaan olevan.

Tiedän itsekin ettei kanaria ole mikään matkailun paratiisi, joten ne kommentit voitte säästää - kanaria kuitenkin kiinnostaa kun sivustolla olet
63372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jaa, mitähän asiatonta ja sääntöjenvastaista kirjoituksessani oli kun on poistetu ? Kerroin siinä vain ostoskeskuksen nimen - mahtaa olla kiellettyä "mainostamista" ;) voivoi

Äänestä

Inglesissä olisi paljon enemmän tekemistä kun voi bongailla komeita mies nudisteja ja juhla heidän kanssaan Yumbossa. Miksi siis valita tylsä paikka Inglesin sijaan.

Äänestä
  • En "bongaile" nudisteja rannoilla - eikä nudistirannan ideakaan taida olla "senttien mittailu". Lisäksi ingles on toisella saarella. Calleosta lyhyt matka americasiin,cristiaanos sekä adejeen joista ainakin rahoistaan pääsee eroon. Löytyy myös yökerhoja jos ne kiinnostaa

    Äänestä

Ai, tämmöstä "keskustelua" matkailusta teneriffalle

Äänestä
  • Juu, näköjään. Tuli käytyä callao salvajessa, korkeuserot isoja, todella pieni paikka. Aurinkolomalle ok. lyhyt myös isompiin paikkoihin jossa enemmän menoa. Rauhallinen paikka, vähän liikennettä

    Äänestä

Poistettuja kommentteja 13kpl ? Kukahan näitä kirjotuksia oikeen sensuroi. Kun "hyväksyttyjä" ainoastaan 5kpl.
No, matkailuhan onkin vakava asia, josta voi aiheutua ja seurata vaikka mitä.

calleo salvaje on ihan kyllä hotellilomaa, ranta aika olemattoman pieni. Kauppoja, baareja ym. vain muutamia, ne on yhtenä iltana nähty. Matkaa toki vähän esim. amerigasiin ja adejeen vaikka ostoksille ja paremmille rannoille

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kuiva.mesta kirjoitti:

Minulle aiemmin ihan vieras paikka. Americasiin 18km, cristiaanosiin vähän enemmän.
Kokemuksia paikasta, näyttäs aivan turistelle tehdylle paikalle. Halpuus houkutti. Blue sea calleo garden hotelliin menossa. All in hotelli. Paikkakunnalla ei näyttäs hirveesti kauppojakaan olevan.

Tiedän itsekin ettei kanaria ole mikään matkailun paratiisi, joten ne kommentit voitte säästää - kanaria kuitenkin kiinnostaa kun sivustolla olet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu