Näin unen jossa olin etelässä espanjan marbellassa jossa oli kaunis kirkas turkoosi vesi. Rannalla ihmiset nauttivat olostaan ja rannan vastapäätä oli saari jossa oli upea viidakko. Saarelle pystyi jopa uida helposti koska se oli niin lähellä. Yhtäkkiä vesi alkoi muuttua sameaksi ja ruskeaksi (kuin itämeren vesi) saaren ja rannan välistä alkaen ja se levisi todella laajalle koko marbellan rantoja pitkin. Minä ja kaikki muut ihmiset oltiin pettyneitä veden muuttumisesta kamalan näköiseksi, ja kävi ilmi, että se johtui hallituksen päätöksestä ruopata vedet pohjassa. Syytä en tähän tiennyt mutta unessa joku mainitsi minulle, että ruskean veden muuttuminen takaisin turkoosin kirkkaaksi kestäisi 1031 vuotta (jep, tarkka luku :D). Olin todella vihainen ja pettynyt tästä unessa...
Oisko ajatuksia/tulkintoja mitä voisi tarkoittaa? :)
Kirkkaasta merestä sameaksi
4
226
Vastaukset
- Hörpsistä
Sulla pamahti unessa kesänmuistot Vantaanjoen kaljakellunnasta. Sotkeutuivat unessa toiveesi päästä Marbellaan.
Vähennä kaljottelua niin unesi kirkastuu ja voi toteutuakkin.- N198967777
En oo ikiin ollu kaljakellunnas :DDD
Unesi kirkas turkoosi vesi voisi kuvata mielentilaa, tunnetta jonka haluaisit saavuttaa. Jotain jonka tiedät mahdolliseksi.
Mielen rauhoittaminen onnistuu ajoittain, toisinaan alitajunta tai ulkoiset olosuhteet samentavat mielen. Ruoppaus eli jonkinlainen voimakas itsetutkiskelu tai ulkoinen paine/toisten odotukset yms nostaa pintaan syvyyksissä (alitajunnassa) olevia käsiteltäviä asioita, jotka kuormittavat ja estävät näkemästä selvästi.
Luku 1031 voi viitata muutoksen lukuun 5 eli 1 0 3 1. Unesi kenties kehottaa muutokseen, jotta mielesi ja elämäsi rauhoittuisi.Unesi kirkas turkoosi vesi voisi kuvata mielentilaa, tunnetta jonka haluaisit saavuttaa. Jotain jonka tiedät mahdolliseksi.
Mielen rauhoittaminen onnistuu ajoittain, toisinaan alitajunta tai ulkoiset olosuhteet samentavat mielen. Ruoppaus eli jonkinlainen voimakas itsetutkiskelu tai ulkoinen paine/toisten odotukset yms nostaa pintaan syvyyksissä (alitajunnassa) olevia käsiteltäviä asioita, jotka kuormittavat ja estävät näkemästä selvästi.
Luku 1031 voi viitata muutoksen lukuun 5 eli 1 0 3 1. Unesi kenties kehottaa muutokseen, jotta mielesi ja elämäsi rauhoittuisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244569Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1253944Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta293677Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1442675Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862553Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92423Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252400Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652287Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt441931Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421737