Lexus ja huutava varashälytin

Rx400h

Moroooo.
Prblem.. mulla on lexus rx400h jossa huutaa hälyytin yöllä kun lohko ja sisätilan lämppäri lähtee päälle.
Mitenkäs tuon sisätilantunnistimen sais näppärästi pois käytöstä että voi pitää sisätilan puhallinta päällä jottei se laukase sitä varashälyytintä?

8

4848

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ISmies

      Kyselin tuota kerran huollossa että saako koodattua pois päältä, sanottiin ettei onnistu. Toimiskohan teippi tunnistimen päällä? Itse olen nöyrästi poistanut hälytyksen kattonapista jokakerta kun olen lähtenyt ulos. Näin siis IS:ssä.

      • Rx400h

        Pitää testata jossaa välis teippi patenttia.
        Nyt painoin kattonappia ja hälärin merkkivalo vilkutti nopeasti. Saas nähä huutaako taas yöllä häläri ja naapurit kun lämmitys lähtee päälle 😁


    • JapanilainenKyykkää

      Ai on Lekussa yhtä surkeat anturit kuin Toyotassa. Ei kestä lämpötilan muutoksia, juurtua jne... Halpuutus koskee siis kaikkia konsernin autoja?

      • Bluestwo

        Joo tuntuu turhan herkkä olevan tuo sisätunnistin...


      • hälytinmies

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.


      • P.e.n.t.t.i
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Vai vähänkö tyhmä. Täyshulluhan minä olen ja eilen tuli taas lunta tupaan.

        Nyt taas vituttaa

        Sekoilujeni seuraaja löysi vuonna 2016 Skoda-palstalle postaamani viestin jossa omalla P.e.n.t.t.i-nimimerkillä kyselin, muka ulkosuomalaisena, että kumpi auto kannattaa hommata , Audi Q7 vai BMW X5. Sekoiluni ja nolo kärähtämiseni herätti niin paljon riemua palstalla että minulla meni kauan ennenkuin sain poistettua nuo skitsofreniani paljastavat viestit asiattomina ja itselleni kovin kiusallisina. Enhän minä missään ulkomailla ole ikinä edes käynyt kuin virtuaalimatkoillani, työskentelystä puhumattakaan. Meillä ei muuten nukuttu koko yönä, raivo ja vitutus olivat sitä luokkaa. Ei tämä pelkän idiootin ja palstatrollin elämä mitään helppoa ole, enemmänkin toivotonta.


      • AasialainenHeiluri
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Ei ole ollut koskaan kyseistä ongelmaa, mutta olenkin omistanut vain laadukkaita länsiautoja.


    • Toitsulle

      Lämmin autotalli olis luksusta??

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4896
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2709
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1752
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe