Lexus ja huutava varashälytin

Rx400h

Moroooo.
Prblem.. mulla on lexus rx400h jossa huutaa hälyytin yöllä kun lohko ja sisätilan lämppäri lähtee päälle.
Mitenkäs tuon sisätilantunnistimen sais näppärästi pois käytöstä että voi pitää sisätilan puhallinta päällä jottei se laukase sitä varashälyytintä?

8

5668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ISmies

      Kyselin tuota kerran huollossa että saako koodattua pois päältä, sanottiin ettei onnistu. Toimiskohan teippi tunnistimen päällä? Itse olen nöyrästi poistanut hälytyksen kattonapista jokakerta kun olen lähtenyt ulos. Näin siis IS:ssä.

      • Rx400h

        Pitää testata jossaa välis teippi patenttia.
        Nyt painoin kattonappia ja hälärin merkkivalo vilkutti nopeasti. Saas nähä huutaako taas yöllä häläri ja naapurit kun lämmitys lähtee päälle 😁


    • JapanilainenKyykkää

      Ai on Lekussa yhtä surkeat anturit kuin Toyotassa. Ei kestä lämpötilan muutoksia, juurtua jne... Halpuutus koskee siis kaikkia konsernin autoja?

      • Bluestwo

        Joo tuntuu turhan herkkä olevan tuo sisätunnistin...


      • hälytinmies

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.


      • P.e.n.t.t.i
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Vai vähänkö tyhmä. Täyshulluhan minä olen ja eilen tuli taas lunta tupaan.

        Nyt taas vituttaa

        Sekoilujeni seuraaja löysi vuonna 2016 Skoda-palstalle postaamani viestin jossa omalla P.e.n.t.t.i-nimimerkillä kyselin, muka ulkosuomalaisena, että kumpi auto kannattaa hommata , Audi Q7 vai BMW X5. Sekoiluni ja nolo kärähtämiseni herätti niin paljon riemua palstalla että minulla meni kauan ennenkuin sain poistettua nuo skitsofreniani paljastavat viestit asiattomina ja itselleni kovin kiusallisina. Enhän minä missään ulkomailla ole ikinä edes käynyt kuin virtuaalimatkoillani, työskentelystä puhumattakaan. Meillä ei muuten nukuttu koko yönä, raivo ja vitutus olivat sitä luokkaa. Ei tämä pelkän idiootin ja palstatrollin elämä mitään helppoa ole, enemmänkin toivotonta.


      • AasialainenHeiluri
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Ei ole ollut koskaan kyseistä ongelmaa, mutta olenkin omistanut vain laadukkaita länsiautoja.


    • Toitsulle

      Lämmin autotalli olis luksusta??

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1278
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      708
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe