Lexus ja huutava varashälytin

Rx400h

Moroooo.
Prblem.. mulla on lexus rx400h jossa huutaa hälyytin yöllä kun lohko ja sisätilan lämppäri lähtee päälle.
Mitenkäs tuon sisätilantunnistimen sais näppärästi pois käytöstä että voi pitää sisätilan puhallinta päällä jottei se laukase sitä varashälyytintä?

8

5759

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ISmies

      Kyselin tuota kerran huollossa että saako koodattua pois päältä, sanottiin ettei onnistu. Toimiskohan teippi tunnistimen päällä? Itse olen nöyrästi poistanut hälytyksen kattonapista jokakerta kun olen lähtenyt ulos. Näin siis IS:ssä.

      • Rx400h

        Pitää testata jossaa välis teippi patenttia.
        Nyt painoin kattonappia ja hälärin merkkivalo vilkutti nopeasti. Saas nähä huutaako taas yöllä häläri ja naapurit kun lämmitys lähtee päälle 😁


    • JapanilainenKyykkää

      Ai on Lekussa yhtä surkeat anturit kuin Toyotassa. Ei kestä lämpötilan muutoksia, juurtua jne... Halpuutus koskee siis kaikkia konsernin autoja?

      • Bluestwo

        Joo tuntuu turhan herkkä olevan tuo sisätunnistin...


      • hälytinmies

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.


      • P.e.n.t.t.i
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Vai vähänkö tyhmä. Täyshulluhan minä olen ja eilen tuli taas lunta tupaan.

        Nyt taas vituttaa

        Sekoilujeni seuraaja löysi vuonna 2016 Skoda-palstalle postaamani viestin jossa omalla P.e.n.t.t.i-nimimerkillä kyselin, muka ulkosuomalaisena, että kumpi auto kannattaa hommata , Audi Q7 vai BMW X5. Sekoiluni ja nolo kärähtämiseni herätti niin paljon riemua palstalla että minulla meni kauan ennenkuin sain poistettua nuo skitsofreniani paljastavat viestit asiattomina ja itselleni kovin kiusallisina. Enhän minä missään ulkomailla ole ikinä edes käynyt kuin virtuaalimatkoillani, työskentelystä puhumattakaan. Meillä ei muuten nukuttu koko yönä, raivo ja vitutus olivat sitä luokkaa. Ei tämä pelkän idiootin ja palstatrollin elämä mitään helppoa ole, enemmänkin toivotonta.


      • AasialainenHeiluri
        hälytinmies kirjoitti:

        Ookkonää vähä tyhymä? Ihan yleinen propleema merkeistä riippumatta tuo varashälytin sisälämmitin yhdistelmä on.

        Ei ole ollut koskaan kyseistä ongelmaa, mutta olenkin omistanut vain laadukkaita länsiautoja.


    • Toitsulle

      Lämmin autotalli olis luksusta??

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      935
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      903
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      775
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      721
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      668
    6. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    7. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      604
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      600
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      586
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      535
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      533
    13. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      512
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      509
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      492
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      476
    17. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      106
      467
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      460
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      454
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      427
    Aihe