Sotkamon alko oli jouluna pettymys

Ei riittänyt glögi tuotteet Sotkamon Alkossa sotkamolaisille asti...
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Elä helevetissä. Oliko Kossu-hylly tyhjänä?

Äänestä
  • Ei toki mutta oli siinäkin pieni lovi keski hyllykössä..

    Äänestä

Vinetto pulloo etin , mutta ei osunut silmään, eikä löytynyt evakkoa, saati sitten aperiittaa.

Äänestä

Se tummatukkainen on aika söpö vaikka vähän ylipainoa on mutta juomista paljon tietoa hällä

Äänestä

Eikö Sotkamosta viinaa ja mehyä löyvy?

Äänestä

Ainahan sitä löytyy vaikka hätä juomaksi nesteen sinolia

Äänestä

Tänään sai punkkuu ja kirkasta mielin määrin ostettua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kajaanistahKu kirjoitti:

Ei riittänyt glögi tuotteet Sotkamon Alkossa sotkamolaisille asti...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu