Jämsässä on hallittua mamu- politiikkaa.

Ei ole näitä lapsirikos juttuja eikä tappeluita. Siistiä porukkaa Auvilassa. Onkohan keskuksen ohjauksella merkitystä kun sieltä jo siirrytään työelämäänkin.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Saavatko matut Jämsässä työelämässä samasta työstä samaa palkkaa kuin suomalaiset? Ei Jämsässä orjatyötä kaivata polkemaan suomalaisten työntekijöiden palkkoja alas. Juuri sen takia työnantajat matuja haluavat Suomeen sankoin joukoin, että saadaan poljettua suomalaisten työntekijöiden palkat alas.

Äänestä
  • Elähän sinä paperimies pelkää, ei ne tule palkkojasi polkemaan, on muitakin töitä olemassa, joissa ihmiset viihtyvät ja saavat ihan riittävää palkkaa

    Äänestä

  • Menisit sinäkin itse töihin, niin maahanmuuttajan ei tarvitsisi tehdä töitä puolestasi.

    Äänestä

  • Niinhän se menee, palkkoja polkemaan. Vaan tuntuu olevan liian vaikea yhtälö kaikkien ymmärtää. Tosin taitaa kuitenkin olla aika vaikeaa löytää suomeen saapuneesta valikoimasta montakaan sellaista, jota työnteko oikeasti kiinnostaisi polkemista lukuunottamatta...

    Äänestä

Ei matuja Jämsään !! Ei matuja mihinkään !!

Äänestä
  • Linkoa hönökki vaikka aivosi pellolle

    Äänestä

Ei mokkakikkeleitä Jämsään !! Ei mokkakikkeleitä mihinkään !!

Äänestä
  • Taitaapi tehä mieles kokkeilla, siitä puhe mistä puute

    Äänestä

Bingo, Bango, Bongo aina rakas ompi Kongo sinne kuulun mä vaan...

Äänestä
  • No mee sitten sinne serkkujesi huomaan

    Äänestä

  • Apinamies kirjoitti:

    No mee sitten sinne serkkujesi huomaan

    Ei ne halua sitä sinne.

    Äänestä

Vai ei ole lapsirikosjuttuja, no mikäs se tämä sitten on?
https://www.ksml.fi/kotimaa/Jämsässä-tutkitaan-alle-15-vuotiaan-törkeää-raiskausta-–-Yksi-vangittu/1275854
Saisi tosiaan Pihlajalinnan porukka tulla julkisuuteen kommentoimaan asiaa, kommentoinnissa Pihlajalinna johto onkin jo kunnostautunut; mm. nimittelemällä kantaväestöön kuuluvia ihmisroskaksi.

Äänestä
  • Laita sinä se apinanaamasi pipon sisään piiloon, etteivät ihmiset pelästy

    Äänestä

Syvä iskumme on v*ha voittamaton... ja tälle asialle ei sitten Sipilä ja Orpo mahda yhtään mitään...

Äänestä
  • Hahhahhahhaaaa, näppynaama meehän jo äitees helemoihin

    Äänestä

  • Kyllä alkais tapahtua kun orpon kakaroita raiskattaisiin?? viimeinkin suu aukeaisi JA ALKAIS TAPAHTUA??

    Äänestä

  • köyliönp kirjoitti:

    Kyllä alkais tapahtua kun orpon kakaroita raiskattaisiin?? viimeinkin suu aukeaisi JA ALKAIS TAPAHTUA??

    no käyhän kokkeilemassa, mieles kuiteskin tekkee, sittehän se nähhään

    Äänestä

Eipä pidä paikkaansa. Jämsässä on raiskauksia. Tekijänä namut.

Äänestä
  • Mä arvelen että moin puolet näistä tapauksista on lööperiä. Tytsät on yrittäny kiristää niiltä rahaa, huumeita ym. Sitten kun ei ole onnistunut on alettu syyttää vaki seksisuhteessa näitä poitsuja.

    Äänestä

Ihaillen pääsemme taasen seuraamaan sivistyneen suvaitsevaiston kaunokirjallisia vastineita tässäkin keskustelussa. Mielenkiinnolla odotan kuka keksii käyttää niitä vaalimainoksissaan.

Äänestä

Me halutaan olla n@@kereitä... pidetään salaa kekkereitä...

Äänestä

Pakan hallittu, jokainen niistä on liikaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Konsulinna kirjoitti:

Ei ole näitä lapsirikos juttuja eikä tappeluita. Siistiä porukkaa Auvilassa. Onkohan keskuksen ohjauksella merkitystä kun sieltä jo siirrytään työelämäänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu