Sipilä ei ota kantaa

mehmenbehmen

Sipilän hallitus on saanut paljon pahaa aikaan. Itsemurhat ja mamujen tekemät raiskaukset ympäri maata ovat käsittämättömiä ja Sipilä kehtaa vielä kommentoida, ettei raiskaustapaukset ole millään lailla poikkeuksellisia muka. Ei vai? Kolmasosa maamme raiskauksista on ulkomaalaisten tekemiä.
Juuri kukaan paitsi perussuomalaiset eivät ole uskaltaneet ottaa raiskauksiin mitään selvää kantaa. Monen kansanedustajan mielestä raiskaukset johtuvat virikkeiden puutteesta. Ai johtuu vai? Itselläkin välillä aika tulee pitkäksi, mutten silti käy köyrimässä alaikäisiä tyttöjä. Kannattaa miettiä ketä äänestää. Ääni tulee Halla-ahon perussuomalaisille. Ruotsi hyvä esimerkki mihin liika mamutus johtaa. Me voidaan vielä estää Ruotsin kaltaiset tapahtumat ja tehdä maastamme turvallinen paikka.

2

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pukupoika

      Persu pettää aina, en koske pitkällä tikullakaan perrsuun.

      • halla-ahoeipetä

        Kuitenkin äänestät muita matumyönteisiä Suomen kohti Ruotsin kaltaista tuhoa vieviä puolueita. (Kok,sdp, kesk, vihr, vas)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      63
      2902
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      49
      2216
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      22
      1903
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      383
      1408
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1343
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      30
      1309
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1099
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1069
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      963
    10. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      71
      953
    Aihe