Joka päivä tulee uutta tietoa somen ja onneksi myös iltapäivälehtien kautta näistä Oulun raiskauksista. Ja ikävä kyllä entistä törkeämpää tietoa. Poliisi ei ole niistä mitään kertonut, mutta sitten myöntelee, että näin on tapahtunut. Poliisin uskottavuuden kannalta olisi parasta, että poliisi kertoo heti mitä tietää. Nyt kansalaisille on tullut käsitys, että poliisi valehtelee ja suojelee näitä maahanmuuttajia ja pyrkii kaikin keinoin salaamaan heidän rikoksensa.
Minä en voi luottaa enää poliisiin yhtään. Tiedän sen aivan varmaksi: Jos poliisi sanoo "Hyvää päivää", niin aivan varmasti valehtelee.
Minä en voi luottaa enää poliisiin yhtään. Tiedän sen aivan varmaksi: Jos poliisi sanoo "Hyvää päivää", niin aivan varmasti valehtelee.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Onko koskaan tullut mieleen että poliisi ei hölötä asioista tutkinnallisista syistä? Nämä somevuodot ovat tutkinnan kannalta huono asia ja haittaavat poliisin työtä.
ai mitä työtä?
Sitä työtä minkä ansiosta nämä lastenraiskaajat ovat nyt kopissa eivätkä vapaalla jalalla.
Sinähän niitä et kiinni ota.
Ihmeellistä että nämä mv-roskapostin vajakkiapinat edes kehtaavat arvostella poliisin toimintaa?
Tottakai arvostelevat kun ovat itsekin tämän tästä tutkinnan kohteena ja epäiltynä jostain.
Mv lehtikö roskapostia!? Kerroppas älykkö mitä mv-lehti on valehdellut! Ainoa lehti joka kertoo asiat suoraan,ja salaamatta!
"Kerroppas älykkö mitä mv-lehti on valehdellut!"
Aikuisten oikeastiko tuota kysyt?
Eniten soopaa syöltävät YLE, HS ja Kaleva.
No kerroppas nyt mitä mv-lehti on valehdellut! odotan mielenkiinnolla!
Kaikki se tuotokset ovat keksittyä huuhaata, ellei jostain syystä sattumalta ole moinen tapahtuma ollut. Siis sehän on venäjän rahoittamaa trollausta ja sekaannuksen ja eripuran kylvämistä varten oleva paskakaivo. Vain tyhmä ja jälkeenjäänyt uskoo niitä sepustuksia.
Ja näistä kaikista pahin on KALEVA. Lestapirujen molotustorvi. Jos siinä on PerusSuomalaisten haastattelu, siihen ei anneta kommentoida mitään, mutta lestapirujen tai sipilän saatanan "juttuihin" kyllä sallitaan ylistävän propagandan suoltaminen kun kaikki vesipää lestat kirjoittelee serverit punaiseksi. Mutta yritäppä laittaa jotain KePu-sikoja ja lestapiruja kritisoivaa, niin ei mene läpi !
Julkista tietoa. Seksuaalirikokset kansalaisuuksittain 2017 Rikosta/10000 kansalaista
Afganistan 138,12
Irak 133,8
Syyria 41,59
Turkki 40,77
Ruotsi 28,69
Somalia 28,46
Venäjä 6,51
Viro 5,43
Suomi 3,53
No nyt osuit naulan kantaan. Valitettavasti vain tämä naula oli omassa päässäsi.
Laitahan todisteita peliin nyt vaan. Vai oletko sellainen tyypillinen sivistyneen suvaitsevaiston edustaja, jonka unelmaan totuus ei kuulu?
No nyt poliisi sai kakistettua että raiskaustapauksiin liittyy myös huumeita. Toki vasta kun netissä asia oli jo yleisön tiedossa. Ja että yli 100 tapausta.
Mielenkiintoista että muun lisäksi näyttävät nämä " turvapaikan" hakijat olevan kytköksissä huumeisiin. mitähän vielä , aseita ? Johan Turussa oli jokin ampumavälikohtaus, josta valtamedia yrittää olla hiiren hiljaa.
Nehän ovat huumediilereitä. Se on julkinen salaisuus. Kelagoldin lisäksi bisnestä aivan avoimesti tekevät.
Kyllä savannin poikaa puolustetaa🤣🤣🤣
Suvakeilla on nyt häpeän päivät kun kaikille on paljastunut mitä tämä "unelmaporukka" oikeasti on :)
Samoin me kommarit - muistelkaapa sota-aikojen Neukkulaa ja Stalinia.
Tässä vielä tilasto Oulun joukkoraiakaustapauksista kansallisuuksien peruateelka;
Lestat; 25
Irakit; 23
Afgaanit; 20
Ruotsi: 3 (Muhis, Ali, ja Ibrahim)
Suomi; ei yhtään joukkoraiskausta.
Minä olla Matu ja Poliisi olla vanginnut minun ystävä Ibrahim! Tämä olla väärin! Me Matut sanomme tytölle "Mitä minun tyttöni, Sinulla on kauniit silmät" ja tyttö on valmis. Tätä ei osaa Suomi Poika! Tänään tulee minulle kylään uusi tyttö!
Minä olla persu. Minä kerto sata kerta tämä vanhaa vitsi joka ei nauru ketä.
Jos sa pyrki minu luo, saa turpa.
Suomi poika, oma poika, paras poika!
Sinä oppi, kuinka käsitellä tyttö! Hyvä!
Me lyödä turpa, vaan tehdä yhteistyö. Sinä, otta Persu Tyttö, minä muu tyttö!
Harmillista uhrien osalta että mölyapinat ovat omineet tämän murheellisen tapauksen omien asioidensa ajokiksi.
Tämä kaikki liittyy yhteen ja samaan asiaan. Ovat tapahtumien eri näkökulmia.
Yllättäen persut ei laisinkaan kavahda toisen vahingon ja katastrofin valjastamista oman vaalityönsä veturiksi.
Onkos noi enään poliiseja, eiköhän nää jotain muita joo suvakkeja !
Onneksi totuus on tullut julki ja suvakit häpeävät varjoaankin raiskausten takia!
Toivottavasti aloittaja muistaa nyt että ei sitten tee rikosilmoitusta kun joutuu rikoksen uhriksi. Jää poliisille aikaa selvitellä oikeita rikoksia ja nämä juntturat kärsikööt nahoissaan.