Jipii, elämäni matka Kanarialle alkaa kohta

Mutta huolettaa tuo ruoka puoli, onkohan siellä Lidliä tai muuta vastaavaa mistä vois ruokaa ostella, mitä suosittelisitte?
794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos oot nainen ja yksin menossa lähtisin mielelläni mukaan etsimään lidliä😅

Äänestä

Kannattaa ottaa tietenkin mukaan 10kg pottuja, vaikka Lidlin lihapullija pari kiloa, muutama HK:n lenkki, muutama ruisleipä ja muuta vastaavaa. Näin minä olen tehnyt aina Kanarialle mennessäni ja hyvin oon pärjännyt. Eihän niitä ulkomaalaisten sörsseleitä syö erkkikään.

Äänestä
  • Osta mistä vaan kaikki on hyvää ja on siellä Lidlikin lähellä

    Äänestä

Mercadona on kaikkien kauppojen äitiliini!

Äänestä

Todellakin,Mercadona on kauppojen huippuja.Edullista ja hyvää tavaraa.Kannattaisko kuitenkin käydä syömässä ravintoloissa.Hyvää ja edullista eikä tarvis käyttää lomaa kokkaamiseen.

Äänestä

Jinamarissa ja yhen sairaalan lähellä (Nebr)Las Palmasissa on Lidl.carrefour on edullinen ja mercadona,sparit on kalliimpia.

Äänestä

Iglesissä on parasta suomibaarit.Osassa on hyvää olutta yhdessä gurmeeruokaa edulliseen hintaan.Tosin paikka on Ravintola.Yleisesti on muutenkin oiva lomakohde.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pitkämatka kirjoitti:

Mutta huolettaa tuo ruoka puoli, onkohan siellä Lidliä tai muuta vastaavaa mistä vois ruokaa ostella, mitä suosittelisitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu