Skodan myynti tuhotaan täydellisesti

MyyntiTuhotaan

Oli erittäin kohtalokasta poistaa tämä:

"Skodan pienet turbomoottorit eivät kestä, saastuttavat ja ovat lyhytikäisiä"

Täysin asiallisia viestejä poistetaan. Syy on nyt minun tiedossani.

22

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ulvotuttaa

      Muutaman päivän päästä pimenee, siis kuu ainakin.

      Vaikuttaako kuunpimennys samalla tavalla kuin täysikuu?

      Holvistii?

    • Höppänä2

      Hieno homma kun höpö aloitukset poistetaan.

    • oletko_negatiivinen

      Typeryys näyttää näyttää taas lisääntyneen palstalla.

      • AutoPiltti

        Tyhmyyden saturaatiopiste on ylitetty jo kauan sitten. Voit olla oikeassa, mutta eroa on vaikea huomata.


      • AutoPiltti

        Ei tämä ole "aikuisten automerkki keskustelu palsta", se lienee selvä. todennäköisesti kirjoittajat ovat täysi-ikäisiä, ainakin nykyisin aikuisten automerkki keskustelu palsta "uransa" perusteella. Ikä vain ei vaikuta tapoihin.


    • KylmmääväTotuus

      Kylläpä aloittaja sai paskaa niskaansa vaikka on täysin oikeassa. Sai siis juuri sen vuoksi paskaa niskaansa, että julkaisi totuuden. Se oli myös niin kipeä totuus, vaikka oli täysin asiallinen kirjoitus, että se poistettiin täältä sen vuoksi.

      Noista aloittajan mainitsemista asioista löytyy tekstiä kaikista lehdistä. Uskomatonta, että hän saa niskaansa sitten tuollaista solvausta.

      Julkisuudessa on annettu täysin väärä kuva noista pikkuturboista. Niiden polttoaineen kulutuksestakin on luotu täysin valheellinen kuva. Uuden WLTP-päästömittaustavan ja suuren kulutuksen vuoksi niillä on myös korkeat WLTP-päästöarvot. Niiden vikaisuus on tosiasia. Myös niiden muita moottoreita lyhyempi käyttöikä on totta. Tuo kaikki on todistettu. Mielikuvat ja mielikuvien luominen ovat aivan eriasioita.

    • skodajulli

      Ei automerkillä ole niin väliä, mutta jos kuskilla on terroristisia ajatuksia, niin se on jo pahempi juttu.

      • kyyyykkänä

        Tämän palstan häiriköltä mennyt ns kuppi nurin ja pahasti.vihapuhetta kiihotusta kansanryhmää vastaan..kymmeniä tuhansia Skodalla ajelevia ihmisiä Suomessa joukossa paljon viranomaisia..Poliiseja palomiehiä lääkäreitä ym jotka ajelevat Skodalla työ ajoja. .Miksi ylläpito sallii vihapuheet solvaukset ja kaiken tämän asiattomuuden ? ?Menee jo todella pahaksi tämä häiriköinti. .useita törkeitä kunnian loukkauksiakin on palstan häiriköllä tunnollaan. .Ylläpito oikeasti herätys. . Poistappa mode taas tämäkin ja suojele häirikköä..no useita kunnian loukkauksia tallennettu ja osa laitettu jo tutkintaan. .joten sakkoja on tulossa


      • skodajulli
        kyyyykkänä kirjoitti:

        Tämän palstan häiriköltä mennyt ns kuppi nurin ja pahasti.vihapuhetta kiihotusta kansanryhmää vastaan..kymmeniä tuhansia Skodalla ajelevia ihmisiä Suomessa joukossa paljon viranomaisia..Poliiseja palomiehiä lääkäreitä ym jotka ajelevat Skodalla työ ajoja. .Miksi ylläpito sallii vihapuheet solvaukset ja kaiken tämän asiattomuuden ? ?Menee jo todella pahaksi tämä häiriköinti. .useita törkeitä kunnian loukkauksiakin on palstan häiriköllä tunnollaan. .Ylläpito oikeasti herätys. . Poistappa mode taas tämäkin ja suojele häirikköä..no useita kunnian loukkauksia tallennettu ja osa laitettu jo tutkintaan. .joten sakkoja on tulossa

        En voi ymmärtää, mihin palstahäirikkö pyrkii taistellessaan tuulimyllyjä vastaan. Itsellä sattuu olemaan tällä hetkellä Skoda. Mitäköhän pahaa olen häirikölle tehnyt, kun hänen vihansa osuu minuunkin?


    • Taivalkosken_poika

      Onko konkurssin tehnyt Tojokauppias, vain mikä?

      • tätämieltä

        Sen kolmen tonnin Korolla on porsinut. Siitä kiukku ja ahdistus.


    • Trolli.Pälli.Tohtori

      Eikä, kuunpimennys tulossa, sama vaikutus vissiin kuin täysikuulla.

      "Aktiivisuus" kasvaa. Ammattilainen voisi sanoa depressiivis vaiheen kääntyneen maaniseen toistovaiheeseen, mutta minä en sano koska en ole ammattilainen;) Aw Aw

    • Pikkuurbo

      Poksahteleeko ne kuin immeinkalvot Oulussa?

    • omaa.ansiota

      Aktiivimalli puree, TojoHolistin hermo kiristyy päivästä toiseen.

    • TotuuksienTotuus

      Ei Skodan myyntiä tarvitse tuhota, se tuhoutuu itsestään, sillä maaliskuinen Skoda/Vokkswagen myymälä on museo verrattuna Toyotan upeita moderneja ja ympäristöystävällisiä autoja täynnä olevaan myyntihalliin.

    • olepas_täsmällinen

      Kuka tuhoaa? Miksi tuhoaa? Miksi uhoaa? Milloin tuhoaa? Miten tuhoaa?

    • Skoda on tuhonnut myyntinsä jo aikoja sitten huonolla laadulla.

    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe