Mitä mieltä olette nimestä Jimi Kasper/Casper Valtteri/Viljami..?
Miehen toinen nimi on Viljami, mutta mies itse ehdotti Valtteria.
Aurinkoisia päiviä kaikille...
Miehen toinen nimi on Viljami, mutta mies itse ehdotti Valtteria.
Aurinkoisia päiviä kaikille...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nimeä antaessa huomioisin sen, että antaisin lapselleni sellaisen nimen, että nimeä ilmoittaessa ei aina tarvitse kertoa, kuinka se kirjoitetaan esim. Casper nimen kuulija kirjoittaa todennäköisesti Kasper tai ystäväni Annaliisa saa aina kertoa että ei viivaa ja yhteen.
isän nimestä Jamin ja toiseksi Valtteri elikkä Jami Valtteri.....
Olen Tarjan kanssa samaa mieltä. Jimi suomalaisittain lausuttuna ei kiva,kuulostaa tosi tönköltä,ja menettää alkuperäisen kauneutensa.Jami pehmeämpi ja kivempi,niinkuin Tarja sanoi,Jami siirtyisi isältä.Jami Valtteri ihana nimi!
Minusta Jami on hieno ja kaunis nimi ja sitä itsekin suunnittelin ensin, mutta mieheni mielestä se ei ole kiva nimi, jimi hänen mielestään miehekkäämpi näin tulevaisuutta ajatellen. kaunis kiitos kaikille kommenteista.
pitää pistää nimi vielä mietintä myssyyn.
Ei missään nimessä Jimiä eikä Casperia!
Muut hyviä.
musti, olisiko musti hyvä nimi?¨
Miten oisi Jimi Henrik , hehheh