Turha syyllistää maahanmuuttajia

suvaitsevainen

Suomalaiset nuoret ovat itse syypäitä näihin ns. raiskaustapauksiin ainakin osittain. Suomalaiset ovat antaneet huonon kuvan. Maahanmuuttaja nuorukaisille tulee maastamme sellainen irstas käsitys, jossa tytöt ja pojat ovat vähäpukeisissa vaatteissa keikistellen. Jokainen voi itse päätellä monien murkkuikäisten pukeutumistyylistä. Todella paljastavaa. Moni Oulun tapausten nuori nainen on ihan vapaaehtoisesti harrastanut seksiä maahanmuuttajien kanssa. Näin asia on. Miksei he heti ole menneet ensimmäisen ns. raiskaustapauksen jälkeen poliisin puheille, vaan homma on jatkunut kuukaudesta toiseen.

6

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylläe

      Pitää paikkaansa.

    • niinonn

      pitää paikkansa , ei ole pakko vastailla joka pervolle netissä ei missään. nuorillakin vaan alapäässä aivot .ei muuta tekemistä . järki hukassa. 10vuotiaasta. asti .jos ei itse syyllisiä niin miks muka ei heti kerrota.

    • Häbyä

      Vaikka kulkisit viikunapuun lehti alapään suojana kenelläkään ei ole oikeutta koskea sinuun. Miksi suomalaisten pitää pukeutua haarniskaan, kyllä nuo raiskauksia tehtailevat surkimukset on poistettava suomesta.

    • suomessaolisananvapaus

      Ei heitä saa poistaa Suomen lakien mukaan maasta. Syy siihen on omassa maassa he voivat tulla kidutetuksi tai tapetuksi. Muita syitä, joiden takia he saavat oleskeluluvan on kääntyminen kristityksi tai homoksi teeskentely. Miksi ylläpito poistaa tämän viestin. Miksi maamme ei ole sanavapaa.

    • Voivoikutyhmiä

      Pukeutumisella ei ole mikään teko puolusteltavissa. Raiskauksia, kaulan aukaisuja ja ruumiitten polttamisia tässä on uutisista nähty joten turha puolustella rikollisia ja syyllistää esim. nuoria. Kulttuuri näissä asioissa on eri ja naisia ei arvosteta. Se on fakta. Lähimmäisenrakkaus on hyvä asia,mutta liian sinisilmäinen ja kaikkea suvaitsevainen ei kannata olla. Kenen kristityn (jotka myös kyllä tekevät seksuaalirikoksia) ootte kuullut huutavan Jumala on suuri kun tekevät pahan teon?

    • vanhojamuistelen

      Pitää varmaan paikkansa . Se on sukuvika , heidän isoäitinsä harrastivat seksiä Oulussa ja Porissa Natsi-Saksan sotilaiden kanssa viime sotien aikana , ja sitä ennen vuonna 1918 Saksan keisarikunnan sotilaiden kanssa jotka nousivat Hangossa ja Helsingissä maihin valloittamaan Suomea ja tekemään siitä Saksan vasallivaltiota . Eikä sotapoikien todellakaan raiskaukseen tarvinnut sortua , kuin punavankien naisten kohdalla .

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      425
      5643
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      1968
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      367
      1874
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      122
      1088
    5. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1024
    6. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      28
      941
    7. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      844
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      75
      840
    9. Oishan se coolia

      Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️
      Ikävä
      55
      733
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      37
      724
    Aihe