Turha syyllistää maahanmuuttajia

suvaitsevainen

Suomalaiset nuoret ovat itse syypäitä näihin ns. raiskaustapauksiin ainakin osittain. Suomalaiset ovat antaneet huonon kuvan. Maahanmuuttaja nuorukaisille tulee maastamme sellainen irstas käsitys, jossa tytöt ja pojat ovat vähäpukeisissa vaatteissa keikistellen. Jokainen voi itse päätellä monien murkkuikäisten pukeutumistyylistä. Todella paljastavaa. Moni Oulun tapausten nuori nainen on ihan vapaaehtoisesti harrastanut seksiä maahanmuuttajien kanssa. Näin asia on. Miksei he heti ole menneet ensimmäisen ns. raiskaustapauksen jälkeen poliisin puheille, vaan homma on jatkunut kuukaudesta toiseen.

6

130

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylläe

      Pitää paikkaansa.

    • niinonn

      pitää paikkansa , ei ole pakko vastailla joka pervolle netissä ei missään. nuorillakin vaan alapäässä aivot .ei muuta tekemistä . järki hukassa. 10vuotiaasta. asti .jos ei itse syyllisiä niin miks muka ei heti kerrota.

    • Häbyä

      Vaikka kulkisit viikunapuun lehti alapään suojana kenelläkään ei ole oikeutta koskea sinuun. Miksi suomalaisten pitää pukeutua haarniskaan, kyllä nuo raiskauksia tehtailevat surkimukset on poistettava suomesta.

    • suomessaolisananvapaus

      Ei heitä saa poistaa Suomen lakien mukaan maasta. Syy siihen on omassa maassa he voivat tulla kidutetuksi tai tapetuksi. Muita syitä, joiden takia he saavat oleskeluluvan on kääntyminen kristityksi tai homoksi teeskentely. Miksi ylläpito poistaa tämän viestin. Miksi maamme ei ole sanavapaa.

    • Voivoikutyhmiä

      Pukeutumisella ei ole mikään teko puolusteltavissa. Raiskauksia, kaulan aukaisuja ja ruumiitten polttamisia tässä on uutisista nähty joten turha puolustella rikollisia ja syyllistää esim. nuoria. Kulttuuri näissä asioissa on eri ja naisia ei arvosteta. Se on fakta. Lähimmäisenrakkaus on hyvä asia,mutta liian sinisilmäinen ja kaikkea suvaitsevainen ei kannata olla. Kenen kristityn (jotka myös kyllä tekevät seksuaalirikoksia) ootte kuullut huutavan Jumala on suuri kun tekevät pahan teon?

    • vanhojamuistelen

      Pitää varmaan paikkansa . Se on sukuvika , heidän isoäitinsä harrastivat seksiä Oulussa ja Porissa Natsi-Saksan sotilaiden kanssa viime sotien aikana , ja sitä ennen vuonna 1918 Saksan keisarikunnan sotilaiden kanssa jotka nousivat Hangossa ja Helsingissä maihin valloittamaan Suomea ja tekemään siitä Saksan vasallivaltiota . Eikä sotapoikien todellakaan raiskaukseen tarvinnut sortua , kuin punavankien naisten kohdalla .

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      12
      1098
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      1006
    3. 56
      975
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      959
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      52
      857
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      832
    7. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      78
      790
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      165
      783
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      731
    10. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      66
      717
    11. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      23
      656
    12. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      606
    13. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      31
      586
    14. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      96
      576
    15. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      531
    16. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      73
      507
    18. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      507
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      463
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      255
      437
    Aihe