Jussi Halla-Aho ja mauri peltokangas.
Asiallinen Haastattelu.
TUO..YOUTUBEEN
2553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Tulisipa jo ne kevään vaalit, Ja pääsisi Jussin porukkaa äänestämään.
Mika Niikko (ps.) ehdottaa pedofiileille, kemiallista kastraatiota. Vihdoinkin jostain suunnalta oikeaa äänilajia. Sehän pitäisi olla itsestään selvä asia.
Uralin taakse passittaa hellä-aho säätänä!!
Tämä "säätänä" vielä pitemmälle. Leipäressua reppuun ja matkaan.
jo kerran syötyä..
Säätänä juuttaan onnettomat hiljaa!!
Jussi Halla-Aho puhuu fiksusti.
Mestari puhuu asiaa. Totta joka sana.
Joo, Halla-Ahon porukka marssii taas itsenäisyyspäivänä natsi kulkueessa.
Paitsi että ei ole niin tehnyt. Tuo oli vale uutinen. Joka näköjään osui ja upposi suvakkiin.
Tuossa on linkkiä yhteen uutiseen, vetäköön siitä jokainen omat johtopäätöksensä. Jos haluaa tuommoista porukkaa äänestää niin ei muuta kuin äänestää, se on jokaisen oma valinta.
https://yle.fi/uutiset/3-10525075
Hellä-aho on varmaan pyhäjärvisiä juuriltaan on se niin nukkavierun näköinen ja puhuu aivan sekavia jatkuvasti!
Kovasti tuntuu olevan paikkakunnalla suvakkeja :0(
Hullu-aho on tuleva kanisteri.
Halla-aho on harvoja ihmisiä, jotka ensinnäkin uskaltavat omalla nimellään puhua yleistä suvaitsevaisuushulluutta vastaan. Toiseksi hän on henkilö, jonka sanomiset ovat sekä harkittuja että järkeviä, kuten ne ovat myös kaikinpuolin kannatettaviakin.
Halla-ahoa mustamaalataan mediassa usein, mutta esimerkiksi yksi häntä mustamaalaavista toimittajista tuomittiin juuri raiskauksista.
Halla-aho on analyyttinen ajattelija ja kirjoittaja, asiansa tunteva poliitikko ja edelläkulkija. Tietynlainen kesyys ja varovaisuus on seurannut hänen ulostuloaan, mutta se ei millään ole vähentänyt hänen järkeen vetoavaa ulosantiaan.
Sääli sen vuoksi, ettei äänestäjien ratkaisuja useinkaan sanele järki vaan perinteet puolueuskollisuudesta ja suoranainen aatteellinen typeryys tosiasioihin nähden.
Ajattelevana? Hyvin osaa sen peittää...
Kenties sinulla on esittää perusteluita näkemyksellesi, ettei Halla-aho ole ajatteleva?
Voi olla ajatteleva, mutta ulospäin se ei näy.
Onko jalkavaimojen kanssa huoraaminen sitä tai sivarina velvollisuuksien laiminlyöminen...?
Hellä-aho tunnettu soraäänien kalastaja ja aina kun turpansa aakasee sieltä tulee vaan pelkkää huuhaata!Varmasti tulee hellä-ahon juuren jämät tänne pyhäjärvelle kahtokaa nyt sen habitusta ei noin veltton näköista edustajaa voi mistään muualta tulla!!
Lapsellisia herjaajia tuntuu piisaavan.. Jussi Halla-Aho puhuu fiksusti, Ja asiaa. Kannattaa kuunnella oikeasti ja ajatuksella. (youtube)
Kuurokorvat porvarit takaisin niille kumikorjaamoilleen hieromaan bisneksiään.
Halla-aho on fiksu ja tietää mistä puhuu, mutta mielestäni Mauri Peltokankaan tyyliset populistit ovat pitkässä juoksussa vahingollisia puolueelle. Ei voi luvata kaikille kaikkea, kun se yksinkertaisellakin matematiikalla ja logiikalla on mahdotonta. Äänestetään Perussuomalaisia, mutta valitkaa ehdokas huolella.
Kaikki Kremlin porukat äänestävät sivari Halla-aho porukoita.
Onhan tämä hellä-aho aika hupasen näköinen olio!Varmasti on pyhäjärvisiä sukuituja ei muuten voi tuon näköinen leidi olla!!
Jos aikanaan miehet oliviat olleet halla-ahoja niin nykyisten persujen harras toive olisi totta. Suomi olisi osa Venäjää.