Yritin lyödä poliisia. Kyyti ja yösija järjestyi

tääonniintätä

Olin siinä Prisman aulasa penkillä muutaman kupin ottanut. Vartija tuli ja käski poistumaan. Pakkanen ja vähän huonot pakkas tamineet päällä.
Poliisitkit siihen taskuja tarkastelemaan. Yritin äkkiä tintata mies konstaa. Sse suuttus kun sen hattuputos. Niiden avaruusaluksensa kuljetti munt vähän vilkkaasti tukikohtaansa.

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saat.tänään

      No hyvä, että kyyti ja yösija löytyi lämpimien seinien sisältä.

      • tääonniintätä

        Kiitos myönteisestä kommentista nimim. Saat tänään. Soitin lainaluurilla leskirouva Lydialle. Kirjoitin aloitusviestinikin hänen kotoaan.
        Hän haki minut kotiinsa, pieneen ok-taloon Sysmän keskustan lähellä. Sain ruokaa, suihkun ja puhtaita vaatteita Vihtorimiehensä ajoilta.

        Aloitin tontilla heti lumityöt, pilkoin puut hellaan ja pystyuuniin sopiviksi. Olen ollut siellä kesälläkin auttelemassa. Lydia on uskova ihminen.
        Se viisas vanha rouva ripitti minua viinankäytöstä, kiroilusta ja yleisestä hulttiomaisuudesta. Rouvan vanhin poika varoittelee äitiään: varo se saattaa seota ja viedä sinulta arvotavaraa.

        En polta astmavaivan takia. Lydia ja poikansa sopivat että saan asua pihamökissä seuravaan tuurijuopposessiooni asti.


      • Työnantaja

        Itse mietin myös tuota talonmiehen/halkopinojan työntekijää. Olen muuttamassa erämaahan, metsän/joen varrelle, olen (ex) rouva. Mietin vain, että millaisen palkan voi maksaa ja saako kotitalousvähennyksen jostain?Vai kannattaako tehdä työt itse ( tekee jos osaa, jos ei niin ei tee). Kun niitä raittiita, kunnollisia työmiehiä ei vaan löydy. Niin sitten voi säästyä monelta. Tiedä minkä pirtupannun laittaa ulkovajaan.
        Vai pitäisikö antaa gampinapullo työpäivän lopuksi, kun on jo tehnyt kaiken???!


    • MalminRamona

      Kaaleppi kertoo taas satujaan..

    • aivanhuviksivain

      tuollainenkin saattaa olla mukava harraste kun heittää aivan vain huvin vuoksiin jollekin poliisi-mies-Jonnelle naamat turpoamaan, jos sekaantuu asioihin :D

    • henk.koht.asioita

      Yösija saattaa joo järestyä, mutta muista mainita että poliisimiehet ja tuomarit sekä lääkärit provosoimat minua tekemään tuollaista, joten syytteessä kaikki ylilääkärit sekä poliisimiehetkin...

    • lrh4l24g2

      Tämä poliisi jota oli maanpetturi?

    • vahinkoaeitapahtunut

      "yritin lyödä poliisia", kuin jostain muumilaaksojen tarinoista juttu...
      - luulisin että et saa minkäänlaista syytettäkään tuollaisesta.

    • 213öl2h32h3

      Yritit siis taltuttaa valtionpetturi-poliisin? Onneksi et kuitenkaan käyttänyt jotain Stinger-ohjusta tämän valtiopetturin taltuttamiseen, vaan "yritit lyödä häntä avokämmenellä kasvoille"...

    • Poliisit pitäisi tappaa jokaikinen. Itsekin olisin jo paloitellut ainakin pari poliisia, mutta kun niillä vitun äpärillä on yleensä ase, pamppu, kyynelkaasua, etälamautin tms mukana, niin näin ei ole käynyt. Kannatan täyttä anarkiaa.

    • voiollaerimieltäåkin

      Taisi olla jossain uutisissakin että joku tyttö yritti löydä poliisia, mutta ei kai tuollaisesta mitään rangaistusta tule, nukkuminen vain poliisivankilaan, sitten, turvaan.

      Aika naurettavaakin olisi että pikkutyttö löi poliisia ja heti noin 230-vuoden vankeustuomio odottaa häntä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3432
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2023
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1931
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      342
      1319
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      85
      1299
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      935
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      933
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      855
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe