Kuka innokas ja etevä voisi päivittää Kokemäki Wikipedia sivuston.
Useita isompia ja pienempiä virheitä.
Esim. Hallinto ja politiikka kohdassa, vanhaa tietoa KH ja KV henkilömäärät samoin puolue taulukko täytyisi tehdä uusiksi. Koulutus kohdasta poistaa Risten koulu. Valtion palvelut kohtaa, muuttaa Avena Siilot Suomen Viljavaksi, tiemestaripiirin toimistoa ei taida olla, viljavarasto sijaitsee Risteelä ei keskustaajamassa. Tapahtumissa, Juhannus ravit taitaa olla yksipäiväset jne. Uusi liikuntahalli puuttuu ja Pitkäjärven Golf hanke on haudattu ynm. Kenellä taito ja tieto riittää voisitteko korjata. Laitetaan virheitä ja muutoksia tähän ketjuun, varmasti joku ne osaa korjata Wikipediaan.
Wikipedia Kokemäki
4
153
Vastaukset
- Eivanhapieru
Korjaa ite. Ihanaa ku joku aina koittaa laittaa hommat muille. That's the spirit of Kokemäki!!!
- siilitukkamöhömaha
siinä se
http://hikipedia.info/wiki/Kokemäki - wikierkki
On kunnantalolla kallis palkkasia viranhaltijoita huoneet täynnä. Heidän kuuluisi pitää Kokemäen wikipedia tiedot ajallaan, kun joka tapauksessa työajallaan netissä surffailevat. Ei auta mainostaulut tienvarsilla tai uudistetut kunnan nettisivut. Jos joku yritys tai henkilö kiinnostunut Kokemäestä ja sitä googlaa, ensimmäinen ja ehkä viimeinenkin kontakti pinta on wikipedia sivusto. Siellä olevan tiedon pitäisi olla ajantasaista.
- Musamies
Ylläpidon OlliT on myös Wikipedian ahkerin suomalainen muokkaaja, se varmaan ottaa tästä kopin kun tämä viesti tulee tuonne uusimpiin viesteihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537532Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662057Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055