Aivan hirvittää tuo mamujen väkivalta Suomessa! Hyvän hyvyyttään heitä on otettu ja autettu
taloudellisesti, rahaa niille annettu ja tämä on kiitos, että he raiskaa ja tappelee!
Nyt pitäisi kaikki nuo, jotka ei ymmärrä, kuinka täällä ollaan, laittaa menemään oitis pois!!
Aivan heti! Haloo, päättäjät, auttakaa suomalaisia pääsemään roistoista!
taloudellisesti, rahaa niille annettu ja tämä on kiitos, että he raiskaa ja tappelee!
Nyt pitäisi kaikki nuo, jotka ei ymmärrä, kuinka täällä ollaan, laittaa menemään oitis pois!!
Aivan heti! Haloo, päättäjät, auttakaa suomalaisia pääsemään roistoista!
Vastaukset 48
Vanhimmat
Miten se voisi muka onnistua, kun nämä päättäjät itse ovat suurimpia roistoja!
Äänestetään Halla-Ahon porukkaa.
75%+Oulun+lasten+hyväksikäyttäjistä+on+suomalaisia,+ilmeni+tänään+Hesarista.
Parjattaisko+välillä+heitä+tai+paljon+mieluummin+jätetään+koko+aihe,+
koska+täällä+on+ollut+jo+pitkiä+ketjuja+sitä+samaa+!
Kannattaa+välillä+ajatella+jotain+muutakin.
Kyllä!
Ajatellaan vaikka tuota Turkulaista taksikuskia, joka seurasi asiakastaan tämän kotiin ja teki temppunsa.
Eikä kyseessä nyt ole mikään kantasuomalainen.
vaihdetaanko.aihetta:
SE ON SUURI VALHE
jopa RASISISEEN vihapuheeseen syylityny jopa RIKOS,
joka tommosia puhuu,
EI PIDÄ OLLENKAA PAIKKAANSA,
taidat iste olla mamu
maahan muuttaja raiskaaja,
varo jäät kiinni valheistasi,
suomelle vihamieliset RASISTIT ON HETI POITETTAVA suomesta,
suomi EI hyväksy valheita, panettelua, kieroja mamuja LOISIKSEEN,
Propaganda tuuteista voi ilmetä mitä hyvänsä.
Vastavuoroisuuden, saatika kiitollisuuden odottaminen muslimeilta, on toiveajattelua.
Käännetään vain se toinenkin poski tai tehdään jotain muuta.
Minulle on kotoutuneiden arabien taholta sanottu ivallisesti suoraan, että me olemme hölmöjä ja tämä tapahtui useita vusia ennen matuvyöryä.
Muslimin mielestä me olemme vääräuskoisia, Allah on muslimille ainoa oikea ja
Saatana on länsimaista, kaikki länsimaalaisuus.
Siitähän se lähtee. Vääräuskoisia ei tarvitse kunnioittaa, koska he ovat Saatanasta
äärimuslimin mielestä. Kaikki eivät ole äärimuslimeja.
MUSILIMIT ITSE OVAT SAATANASTA SIITETTYÄ KANSAA,
RIKOLLISET MUSLIMIT POIS SUOMESTA PIKAISESTI
Onneksi kristittyjen mielestä muslimit eivät ole vääräuskoisia.
Joitakin kristyttäjä löytyy, jotka eivät hyväksy muslimeja oikeauskoisiksi.
Samanlaisia fanaatikkoja löytyy myös muslimeissa.
Paikkakunnalla+asuu+10+000+asukasta.+95+%+suomalaisia+eli+9500+suomalaista.++Näin+ollen+suomalaisiin+suhteutettuna+pakolaisia+on+5.3+%+paikkakunnan+väestöstä.
Paikkakunnalla+tapahtuu+100+alaikäisen+lapsen+hyväksikäyttöä,+joista+75%+on+suomalaisten+tekemiä+25+%+ulkomaalaisten.+Eli+yhden+suhde+yhteen+ja+toiseen.
-inen takapuolesi, senkin maanpetturi paskapää!
Tuollaisen ei tarvitse avata hampaatonta , haisevaa suutaan!
Ei enää hidasteluja, ei uusinta hakemuksia, se on kerrasta poikki, kuin entisessä laulussa, jos on saanut kielteisen päätöksen, silloin lähteä pitää aivan heti!
Ei täällä sitten enää aleta pahoja tekemään, vaan rajan yli täytyy tuupata.
Tähän asti on paijattu heitä, mutta nyt täytyy ottaa kovemmat otteet!
Jotain rajaa sentään, vaikka kuinka pitkämielisiä oltaisi!!
No äänestäkää seitsemän tähden liikettä niin asiat voivat muuttua
Pienelle puolueelle annetut äänet menevät täysin hukkaan kun eivät ne saa yhtäkään edustajaa eduskuntaan.
Voi ollakkin.
Pitäisi muuttaa lakeja niin että puolueen perustaminen edellyttää vaikkapa 50 000 kannattajakorttia.
Mitä se auttaa kerätä 50000 kannattajakorttia ? Ei se ääniä takaa.
Ne kannattajat voivat silti äänestää ketä hyvänsä.
no niin voi mutta sitten ei olisi niin paljon pikkupuolueita.
Kukaan ei kysy,miksi mamut raiskaa impiä? Horosuvakit ei kelpaa?
Minulle kertoi pakolaisen kanssa samassa talossa asuva henkilö, että pakolainen ja hänen ystävänsä olivat sanoneet, etteivät he aio tehdä mitään Suomessa tai Euroopassa niin kauan kuin joku heitä elättää, koska he ovat olleet eurooppalaisten siirtomaavaltojen orjia vuosisatoja, nyt on eurooppalaisten vuoro elättää heitä.
Olen ainakin ollut pakolaismyönteinen henkilö.
Ja Ruotsissa levisi huhu, että matut kasvattavat porsaita kylpyammeissa. ovat ilmeisesti kääntäneet selkänsä Allahille. Toivottavasti nämä samoissa taloissa asuvat voisivat ajatella itsenäisesti eivätkä uskoisi ihan kaikkea kuulemaansa.
Tunnen eurooppalaisen henkilön joka kertoi minulle asiasta. Hän sanoi olevansa ainoa joka lähtee töihin aamulla hänen asuintalostaan
muut jäävät kotiin kaljaa juomaan, koska heitä ja heidän esi-isiään on riistetty ja nyt on riistäjien vuoro maksaa.
Ne muut ovat afrikkalaistaustaisia.
Aloitus-otsikko on "Väkivaltaa yössä".
Ehkä aloittaja voi vastata:
Mitä tekee alaikäinen yöllä ulkona ?
Eikö alaikäisen kuuluu olla kotona nukkumassa ?
Kirjoittaa raiskaamisesta. Liittynee ajankohtaiseen alaikäisiin liittyviin aiheisiin.
Se on vain arveluasi.
En näe aloituksessa mitään alaikäisistä.
Ei voi mitään jos logiikka ei pelaa.
Oli se kivaa aikaa Suomessa, kun oli vain pellavapäisiä lapsia , joskus kuuli savoa viännettävän ja Hesassa käydessä kuuli hienohelmojen puhuvan svenskaa. Oli ne aikoja myös, kun presidentit olivat Kekkosia ja markka rahana.
Tuskinpa saa koulussa leikkiä mitä me leikittiin välitunnilla, leikin nimi oli ”kuka pelkää mustaamiestä” valittiin yhdestä mustamies ja toiset seisoivat kentän takareunassa ja mustamies
keskivaiheilla kenttää ja huusi ”kuka pelkää mustaamiestä” jokaisen piti huutaa, minä en ainakaan! Ja lähteä juoksemaan kentän poikki niin ettei muistamies saanut kiinni. Useampi lähti yhtäaikaa joten oli vaikeampi saada kiinni.
Saa nähdä josko tämäkin rasistisena poistetaan.
Niin ja leikittiin myös rosvoa ja poliisia, opettavaisia leikkejä, kävisi tämänpäivän kouluihin myös.
😊
Oli se niin vapaata ja suvaitsevaa aikaa meidän lapsuus.
11 vuotta jo Oulussa, mitään ei tehdä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/3942966/oulun-raiskaukset
Väkivalta vasta alussa. Kunhan mamut alkaa ampuilla huumereviireistään. Kuten jo Ruotsissa.
Tuskimpa Suomessa kauan ampuilevat, sillä meillä on sentään toimiva armeija ja taistelu valmius lisänään karhukopla, joten vaviskaa sen edessä, te terroristin kylväjät.
Olisihan se omituista, jos täällä valmistaudutaan sotaan Venäjää vastaan niin jotain mamujen hyökkäystä vastaan emme siis pystyisi puolustautumaan?
Mitä tuohon aloitukseen tulee, niin uutisten mukaan ei ole (suurin) vaaraa raiskauksista yöllä pusikoisa, vaan tyhmien teinejen ihastuksesta tummaihoisiin ja alkoholin houkutuksesta mennään heidän asunnoilleen tajuamatta seurauksista, mitä aikuinen mies haluaa.
No, oppia ikä kaikki ja ei siihen panemiseen kuole, jos ei sitten oma perhe ala syyllistämään, jota ounastelen hänen kohdallaan, joka teki itsemurhan.
Karmaiseva mielipide, ettei raiskaukseen kuole. Kyllä siinä henkisesti jotain kuolee, ainakin vaurioituu todella vakavasti. Jos aikuinen nainen tyhmyyttään lähtee kännisenä miehen kämpille sekoilemaan, se on eri asia, mutta lapselle tuollainen aikuisen tekemänä on tosi vahingollista. Nuo raiskaajat ovat kaikki aikuisia miehiä, tietentahtoen valinneet lapsiuhreja. Eri asia, jos kaksi teiniä keskenään kokeilee. Miten voit päätellä että sen itsemurhan tehneen tytön vanhemmat ovat tyttöä syyllistäneet ? Varmasti noita itsemurhia on paljon enemmänkin. kokemus on valtavan traumaattinen ja sen salailu ja itsesyyttely tuhoisaa. Näköjään täälläkin on paljon tuota maturaiskarien puolustelua ja tyttölasten ja heidän vanhempiensa syyllistämistä. Tänä some-aikana ei ole turvassa edes päiväsaikaan omassa kodissaan tai koulussa. Aikuisella miehellä on inhottavat konstit koukuttaa , ja kun heillä ei ole paljon menetettävää (monet karkotettavia ja Suomen vankilat heille kuin lepokoteja) käyttävät väkivaltaa, viinaa, huumeita, imartelua, uhkailua, kaikkea mahdollista.
Suomalaisten tekemistä raiskauksista ei pahemmin huudella, tai media ei noteraa.
Teuvo Hakkarainen käytti seksuaallista väkivaltaa eduskunta talossa, jos värillinen olisi ollut tekijä olisi reaktio ollut toinen.
Kylmäävän karmaiseva mielipide suomalaiselta mieheltä todellakin !
(Nainen ei ikinä kirjoittaisi tuota)
Hakkarainen yritti kännissä pussata kokenutta isokokoista aikuista työkaveriaan, nainen olisi voinut ottaa huumorilla tai lätkäistä takaisin käsilaukulla. Kyllä siitä hirveä huuto ja paheksunta syntyi, media löi rumpua ihan riittävästi, tuomiokin tuli. Nämä turvapaikanhakijoina esiintyvien ja muiden ulkomaalaisten tekemät raiskaukset on ennen vaiettu ja hyssytelty , nyt piti julkistaa varoituksen takia, lapset vaarassa muuallakin kuin Oulussa ja Helsingissä .Ja onhan siinä valtava ero, miten paljon enemmän suhteessa kantaväestöön tekevät näitäkin rikoksia ja vielä lapsille.
Tyypillinen miehen vastaus, kyyninen välinpitämätön koska miehelle ei ole mitään väliä, täysin välinpitämätön asenne. Nainen on toinen juttu! Tunteva särkyvä ihminen!
Inhottavaa miesten välinpitämättömyys, tökkivät kaikkea mikä liikkuu ja sitäkin mikä ei liiku.
Äijä oli työntänyt kuntosalilla kalunsa rautapainon reikään ja hirveä työ oli että saivat pois, siinä oli kaikki työkalut ja lääkärit pelastamassa.. jotta siitä vaan jokapaikkaan...
Mikähän "tuntematon esine" siellä junan alla pamahti? Oliko vasta kokeilua riittääkö panos.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005972840.html
Pari pientä tarkennusta: huomattavasta osasta huumeiden huumeiden maahantuonnista vastaavat suomalaiset tai schengenaluueen kansalaiset. Suurin osa diilereistä on suomalaisia,. Yleisimmät rikokset liittyvät huumeiden käyttöön tarvittavie varojen hankintaa ja huumevelkojen yhteydessä pahoinpitelyihin ja tappoihin.
Irakilaistaustainen nainen Seida Sohrab kertoo päivälehdessä:
Lähi-idän maissa on täysin erilainen kulttuuri.
Naiset elävät isien, veljien ja aviomiehen vallassa, jotka suojelevat heitä heidän kunniansa vuoksi.
Jos häntä ei suojella ja hän kulkee kaupungilla ilman huivia, niin on ajatus,
että nainen on vapaata riistaa ja hänelle voi tehdä mitä vain.
Jos mies tekee pahaa omasta kulttuurista olevalle tytölle
hän on suurissa vaikeuksissa
toisin kuin ulkomailla ulkomaisten tyttöjen kanssa.
Rangaistukset on mitättömiä monissa maissa
verrattuna oman maan rangaistuksiin
(mahdollinen hengenmeno)
Ei pari suomalaisten kotouttamisvideota riitä viemään viestiä perille,
että meillä on aivan toisenlaiset arvot.
Osa noista raiskaajista on jo asunut pitkään Suomessa, ei millään voi puolustella että on erilainen kulttuuri, ettei ole muka valistettu. Missään kulttuurissa ei saa raiskata, ei varsinkaan kajota lapsiin. Takuulla tietävät tekevänsä karmeita rikoksia , mutta sehän on koko asian ydin, vääräuskoisia heidän mielestään saa ja pitääkin kohdella kuin saastaa. Täällä vaan suvakit hehkuttaa miten hieno uskonto se on. Hyökätään lasten kimppuun, kun ovat puolustuskyvyttömiä, sitten sepitetään näitä pukeutumisjuttuja.
Muu ei auta kuin kertakaikkiaan estää maahan pääsy, kun ei saada edes karkotettua vaikka mitä tekisivät. Karkotuksia on sitäpaitsi suvakkinaiset olleet estämässä, vaikka on rikollisista ollut kyse. Suvakeilta nyt vähän selitystä kaivattaisiin, mutta ovat hiljaa kuin kusi sukassa.
Luin saman jutun.
Jätit jutustasi pois sen että on niinkin takapajuisia alueita joissa nainen on aasista seuraava.
Jos hän tekee pienenkin rikkeen hänen ja suvun kunnia on mennyt.
Kivityksistä on saatu lukea lehdissä.
Mahtaa herättää ihmetystä eri kulttuurista tulevalle,
kun länsimaissa kuljetaan kesäisin kesävaatteissa,
muunmaalaisen mielestä ehkä "puoli alasti" ulkona.
Sekä miehet että naiset.
Miten sen saa menemään perille, ettei erilainen pukeutuminen ole "lupa" mihinkään ?
Kyllä ne nuo pukeutumiserot hyvin tietää, ovat tunkeneet tänne Euroopan läpi ja netistä lukeneet länsimaista, joku kai kouluakin käynyt ja lukutaitoinen, katsottu länsimaisia filmejä jne. Tuo pukeutumisen vapaus on vain tekosyy raiskauksille, suvakitkin sitä hokee. Eikö voisi tunnustaa noiden raakalaismaisuuden ja estää kaikin keinoin etteivät tänne enää pääse. On käynyt selväksi, ettei mitään kotoutumishaluja ole, mutta täällä vaan satsataan yhteiskunnan rahaa ihan turhaan. Kotouttaminen on tosin iso bisnes joillekkin, se on muistettava.
Jospa "sarkastine" nyt ensin selvittäisit "ettei pukeutuminen ole lupa mihinkään" aika isolle osalle suomalaisia, joille kaikille se ei myöskään ole mennyt perille, mutta se on jotenkin näitten uusien tulijoitten takia unohtunut - kaikilta. Ja em. tyypit, joille asia ei ole selvä, pitävät itseään nyt niiin täydellisinä ja sivistyneinä ja hienoina että.
Kuka laittaa matut ojennukseen kun ei voi väkisisin poistaa ainakaan vielä,, ei persut mutta päättäjät viranomaiset.
Voisiko aloittaja selvittää, kuinka monta tappelua ja raiskausta hän on ollut henkilökohtaisesti todistamassa tai seuraamassa. Onko niitä ollut edes lähipiirissä? Kulkeeko maahan muuttaneita ihmisiä niillä seuduilla, joilla sinä liikut? Törmäätkö heihin päivittäin? Tunnetko yhtään, tiedätkö edes?
Miksi sinä paasaat aiheesta, johon sinulla(kaan) ei ole minkään laista kosketuspintaa? Vain median ja uutisoinnin aiheuttama pelko, jolla ei ole mitään tekemistä todellisuuden, oman jokapäiväisen elämäsi kanssa. Mitä se kertoo ns. aikuisesta ihmisestä? Ikä pelkästään ei kenestäkään aikuista tee, osannetko arvella mikä sen sijaan ...
Ei muut puolueet kerro pelko tiloja, persulaiset pelkureita Espoolainen persu valtuutettu saanut syytteen vihanlietsonnasta vähemistöä kohtaan.