Murhien ja tappojen lisääntyminen on pitkälti nykyisen hallituksen syytä. Kun ihminen ahdistetaan nurkkaan ja siltä viedään kaikki, niin ei ole muuta tietä kuin hankkiutua vankilaan mahdollisimman pitkäksi aikaa. Täyshoito, vaatteet ja terveydenhoito, opiskelu- ja harrastusmahdollisuudet on taattu ilmaiseksi! Matutkin haluavat mieluummin suomalaiseen vankilaan kuin työhön.
Lomalle lusimaan
Näitätulee
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olisiko kuitenkin rekan nokka tai juna inhimillisempi tapa päästä syvältä pois? Oikein ajoitettuna tulee vain vähän haittaa.
Sinulle oiva valinta hyppää rattiin heti ja tee palvelus meille viisaammille.
No ajatteles vähän rekkakuskejakin tai junankuljettajia! Todella typerä kommentti, todella typerä!
Ei näillä sivuilla vielä kovin täyspäistä kommenttia nähtykään. Se joka tuollasta käskee tekemään on itse henkisesti sairas.
Apua saa kun jaksaa sitä vaatia..
Paloittelumurhaajakin päässyt vapaaksi ja pian pääsee myös rikoskumppani vapaalle. Tämä pipipää nainen asuu jossain läntisen suomen pienessä kylässä, kas kun ei ole pamahtanut uskoon! Olisi kiva olla kuuppatohtori ja tutkia mitkä rattaat naisen kuupasta puuttuu ja mikä hihna luistaa.
Kyllä se on sinä joka sitä säätää pääkoppaan tarviin..
Ajattele Petseedes Limiens kuskeja ja tuhkaa tuulessa
Pinkkopoikaa ajattele Taviokuurnaa.
Rekan keula on ollut viime vuosina suosittu tapa päästä veloista ja ahdistuksesta. Se on yhteiskunnankin kannalta edullisempi vaihtoehto kuin jonkun murhaaminen. Murhaaja istuu sitten kalliissa valtionhotellissa vuosikausia täyshoidossa. Ei se halpaa ole.
Voisihan näille jotka hillittömästi haluavat itsestään eroon olla sellainen suljettu rata jossa olisi vaikka miehittämätön veturi vastassa. Siisti homma, ukko pussiin, auto romulaan ja siinä kaikki.
Mikäs siellä linnassa on lusiessa. Monilla on siellä asiat paljon paremmin kuin siviilissä. Lämpöinen "asunto" hyvää ruokaa, harrastus- ja opiskelumahdollisuuksia, hyvää kirjallisuutta ja seuraa.
Kokkelipiimä on itäsuomalainen hapatettu maitotuote – piimää, jonka sekaan on sekoitettu kokkelia. Kokkeli on hyytelömäinen, heraton aine, joka muodostuu lämpimässä paikassa seisotetusta ja juoksettuneesta maidosta. Kokkelia saadaan seisottamalla kuorittua maitoa lämpimässä paikassa noin kaksi vuorokautta.
Mikähän himo tuolla yhdellä hullulla on haistella piimää?
Nokkelia nokkaan ja kuraa housuihin! Vähänkö taas mulla päässä heittää hihiiii
Suomessa väkivaltarikosten määrä on laskenut.
Voi kun jännää
Se on hienoa että noinkin arkinen asia saa pienen maailmasi jännittävämmäksi. Ethän vaan kakkinut pöksyihin? Kuinkahan jännää sinulla olisikaan jos menisit töihin ja saisit ensimmäisen palkkasi?
Eläs nyt sossu pummi intoile koita tuhlata vähät rahasi kokkelin ei kiristä vanne pollan ympärillä