Eikö tullutkaan menestystä?

Sirkkaleivät katosi jo kaupan hyllyltä.

Ihmiset haluavat oikeata ruokaa!

https://www.iltalehti.fi/ruoka-artikkelit/a/5b3b66b4-c61f-4517-9958-bddb102b7d84
4118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

– Sirkkaleipä oli menestyksekäs niin pitkään kuin sitä ostettiin

SOK:n vähittäiskaupan valikoimajohtaja Katja Tapio vahvistaa, että tällä hetkellä asiakkaiden kiinnostus hyönteistuotteisiin on kovin vähäistä.

Kuka helvetti ötököitä syö kun on oikeata ruokaa tarjolla? Vielä.

Äänestä

Ne oli ne vihervassarikommarit jotka vaati heinäsirkkoja syötäväksi.

Äänestä

Sieltä KELAn kustantamasta elämänmenosta city-yksiössä on niin kovin vaikeaa ymmärtää maailman menoa.

Ihmiset haluavat syödä kotimaista ruokaa eikä mitään ötököitä.

Äänestä

hyvää on iyllä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cititörsätnöyrtyi kirjoitti:

Sirkkaleivät katosi jo kaupan hyllyltä.

Ihmiset haluavat oikeata ruokaa!

https://www.iltalehti.fi/ruoka-artikkelit/a/5b3b66b4-c61f-4517-9958-bddb102b7d84

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu