Haluan octavia

Päivää,

Haluan Octavia. Ajoin kaverin autolla ja toimi hyvin, vakaa ajettava.
Nyt on toyota joka on huono ajaa, ei pysy maantiellä kuin paimentamalla.
Uskaltaako Skoda kauppias otta toyotaa. Camry on tulossa suomeen mutta on samaa kuin muut toyotat, siis kammottavia ajaa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

itselläni+samat+todella+huonot+kokemukset+skodasta,+meluisa,+huono+ja+eittäin+vikuri+ajettava,+ei+kulje+hetkeäkään+suoraan.+heikko+lämmityslaite,+sisustus+kitisee,+natisee+ja+alusta+kolisee+jo+uutena,+polttoaineenkulutus+mitatusti+50%+suurempi+kuin+ajotietokoneen+kulutusnäyttö+näyttää.+en+tiedä+yhtään+syytä+miksi+skodan+ottaisin+edes+ilmaiseksi.+Toyotalla+mennään+lämpimästi+ja+mukavasti+jatkossakin.

2Äänestä
  • Japsien muovit ei kestä pohjosen pakkasia, mureneen sisätä ja ulkoa, Kyllä natinaakin sattaa riittää on kokemuksia Skodastaki, on nytkin yksi 400 000 ajettu hyvin pelittää. Yksi häiriötekijä saataa ilmetä, pitää osata jäähdysjärjestelä täyttää oikein tai sinne syntyy höyrypussi joka työntää nesteitä ulos varsinkin lokilämmittimellä.

    Äänestä

  • Skoda kaikkein vähiten ruostunut noita muutamasta kymmenestä ajokista mitä minulla on 70 vuoden aikana ollut, siinä vaktaaa vanhalta kokeneelta, jolla on autoista muutakin kokemusta kuin ajo

    Äänestä

Kylläse skodaliike sen toyotasi ottaa riemuiten vaihdossa.
Hyvät käytetyt toyot menee nopsaa kaupan.
Sitten toisippäin onkin jo vähän hankaleeempi.
Pikkuiset käytettyjen autojen kauppiaat karsastaa eniten nuita tsi dsg yhdistelmiä.
Toki isot liikkeet voi tuurilla ottaa jos vaihdat uuden.

1Äänestä

Nyt myynnissä lunta, 50 senttiä ämpäri, tarkasti seulottua. Sillä voi skodan peittää mettän reunaan piiloon 😋🆒

1Äänestä

Toitsuuun ei kyllä kannata mennä kurkkimaan, ettei tuu sydän kohtaus kun pyllistää?

Äänestä

Nyt alkaa volkswagenin kohtalon kierrokset.

Ei kunnon hybridejä,ei kelvollisia sähköautoja.

Heikon kestävyyden maineessa olevien Tsi ja tdi moottoreiden todellisten korkeiden kulutuksien ja päästöjen valehtelun kaikki jo tietävätkin



Tavoitteita ja tuloksia vertaillessa huomaa, että VW-yhtymä on epäonnistunut surkeasti DSG-vaihteistonsa tuotekehittelyssä.

Sama koskee myös öljyä kuluttavia päästö ja kulutus huijaus moottoreita..Tsi ja tdi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tojottaa kirjoitti:

Päivää,

Haluan Octavia. Ajoin kaverin autolla ja toimi hyvin, vakaa ajettava.
Nyt on toyota joka on huono ajaa, ei pysy maantiellä kuin paimentamalla.
Uskaltaako Skoda kauppias otta toyotaa. Camry on tulossa suomeen mutta on samaa kuin muut toyotat, siis kammottavia ajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu