Romunkierrättäjät

Olenrobotti

Kiinalainen tekee tunnesti täyttä sutta ja sekundaa. Ja taiwanilaiset ovat kiinalaisia. Noilla roskankyhääjillä ei ole muuta kunniaa kuin kusettaa gringoa. Suuri osa softikrääsästä on täyttä skeidaa, suunniteltu tuhoutumaan pienen käytön jälkeen kuin Samsungin viihde-elektroniikka ja muuttuu arvottomaksi romuksi pikku talttahampaiden armottomissa ja asiantuntemattomissa sotaleikeissä. Äiti maksaa ja isä kännää.

Harrastuksen ehdottomasti synkin puoli ovat ne aloittelevat kapitalistinraadot jotka eivät tiedä mikä on roskis, vaan tunkevat rikki räävityt sohlonsa nettikirppikselle. Pitkällisen kokemuksen perusteella ja monia sähläreitä surukseni nähneenä kehoitan olemaan to-del-la varovainen kun ostat käytettyä kiinanpaskapyssyä joltain jonnepenalta. Kysy paljonko on ammuttu, onko huollettu jne.

Jos pellehermanni ei tiedä mikä on ruuvilukite, unohda kaupat sen kanssa ellei se ole äidin kultamussu joka kokeili taas uutta harrastusta kaksi kertaa mummon joululahjaksi ostamalla tonnin LCT:llä ja unohti sen sitten kaappiin kunnes kotiutui lastenpsykiatriselta ja huomasi tarvitsevansa muutaman kympin muuntohuumeisiin. Jos myyjä muistuttaa vähänkään huutokauppakeisaria tai kiinteistökuningasta tai ylipäätään hymyilee, unohda koko juttu. Kusettaja se on.

Muista että vähintääkin puolet markkinoilla olevista silumiinituhruista on lähestulkoon kertakäyttöisiä ja loput muuten vaan jatkuvaa hoitoa vaativia. Mieti myös kannattaako ostaa kolmenkympin jätekasa joka vaatii sata tuntia työtä mieluummin kuin sadankahdenkympin toimiva rakkine. Sadassa tunnissa ehdit kerätä tuhat tyhjää pulloa joista saat 200-400 euroa Prisman tuulikaapissa. Sillä saat sitten uuden aseen ja pari pussia kunnon kuuliakin, ei mitään hongkongin diabloja.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        71
        4235
      2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

        Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
        Maailman menoa
        15
        2704
      3. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        24
        2387
      4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

        se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
        Maailman menoa
        14
        2277
      5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

        "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
        Maailman menoa
        107
        2183
      6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        109
        2183
      7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        99
        2131
      8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        607
        1937
      9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        14
        1915
      10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

        Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
        Maailman menoa
        23
        1673
      Aihe