Mitä ihmettä keksin polttareihin?

Katriina440

Auttakaa! Minut valittiin kaasoksi ja nyt pitäisin huhtikuuksi järkätä ikimuistoiset polttarit Turkuun. Tuleva morsian on kolmikymppinen, ns. hienohelma, joten mikään rymyyminen/seikkailu/nolaaminen tuskin tulee kyseeseen. Tekisi mieli ulkoistaa koko polttarisuunnittelu jollekin firmalle mutta kustannussyistä ei tietenkään ole mahdollista. Osallistujia polttareihin tulee luultavasti olemaan 10-12 henkilö joten budjetti sen mukaan... aargh!

3

2327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä olisi edullinen strippari/alaston kokki tarjolla. Voisin tulla valmistamaan illan herkut ja tarjoilemaan

      Ottakaa yhteyttä;)

    • Liinatar

      Tehkää ainakin joku ihana hemmotteluhoito plus morsiussaunaohjelma jossain kivassa paikassa, missä voisi olla vaikka poreammetta/paljua tai muuta ekstraa. Täältä löytyy vinkkejä morsiussaunataikoihin: https://tahtoo.fi/haablogi/ohjelmaa-polttareihin-morsiussauna Sitten joku mukava brunssiruokailu, johon kaikki tuovat omat braavuurinsa. Mukavaa ohjelmaa voisi olla myös joku escape room, jossa kaikki pääsee ratkomaan ongelmaa, eikä ole rymyämistä. Tai sitten joku viinin/skumpanmaistelu vois toimia ohjelmanumerona.

    • Marikavalokuvaa

      Valokuvausta on tarjolla tänä keväänä/kesänä Turussa ja muualla Varsinais-Suomessa. Pin Up- huomenlahja jne. kuvauksia. Olemme erikoistuneet juuri Pin Up- polttarivalokuvaukseen! www.pinupstudio.fi tai www.marikakiviharju.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1195
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      884
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      757
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      709
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      91
      685
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      675
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      614
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      31
      565
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      113
      502
    Aihe