Auttakaa! Minut valittiin kaasoksi ja nyt pitäisin huhtikuuksi järkätä ikimuistoiset polttarit Turkuun. Tuleva morsian on kolmikymppinen, ns. hienohelma, joten mikään rymyyminen/seikkailu/nolaaminen tuskin tulee kyseeseen. Tekisi mieli ulkoistaa koko polttarisuunnittelu jollekin firmalle mutta kustannussyistä ei tietenkään ole mahdollista. Osallistujia polttareihin tulee luultavasti olemaan 10-12 henkilö joten budjetti sen mukaan... aargh!
Mitä ihmettä keksin polttareihin?
3
2300
Vastaukset
Tässä olisi edullinen strippari/alaston kokki tarjolla. Voisin tulla valmistamaan illan herkut ja tarjoilemaan
Ottakaa yhteyttä;)- Liinatar
Tehkää ainakin joku ihana hemmotteluhoito plus morsiussaunaohjelma jossain kivassa paikassa, missä voisi olla vaikka poreammetta/paljua tai muuta ekstraa. Täältä löytyy vinkkejä morsiussaunataikoihin: https://tahtoo.fi/haablogi/ohjelmaa-polttareihin-morsiussauna Sitten joku mukava brunssiruokailu, johon kaikki tuovat omat braavuurinsa. Mukavaa ohjelmaa voisi olla myös joku escape room, jossa kaikki pääsee ratkomaan ongelmaa, eikä ole rymyämistä. Tai sitten joku viinin/skumpanmaistelu vois toimia ohjelmanumerona.
- Marikavalokuvaa
Valokuvausta on tarjolla tänä keväänä/kesänä Turussa ja muualla Varsinais-Suomessa. Pin Up- huomenlahja jne. kuvauksia. Olemme erikoistuneet juuri Pin Up- polttarivalokuvaukseen! www.pinupstudio.fi tai www.marikakiviharju.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site525890Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61010