Miten aikalaskuri nettisivulle

Laskurin.lisääminen

Haluaisin tehdä johonkin ajankohtaan, sovitaan vaikka ensi jouluun, osoittavan jatkuvasti päivittyvän laskurin. Osaan tehdä tavallisen simppelin muuttumattoman html-sivun, mutta tuollaisen aktiivisen osan tekemisestä ei ole kokemusta. Luulisi ettei sellaisen tekeminen ole kuitenkaan kauhean iso homma?

13

1663

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turbo-Urpo1

      Hupina tein Google haun ( Countdown Timer ) ja yllättävää oli miten monenlaista Online laskuria verkkosivuilla pyörii.

    • Ohjelmoin sinulle pari kymmenen euron hintaan Javascriptillä toimivan valmiin koodin, jossa pystyy ainoastaan yhtä muuttujaa vaihtamalla valitsemaan ajankohdan, milloin aikalaskuri päättyy, ja sitten tulostaa jonkin halutun tekstin HTML-sivulle.

      Minulla ei enää ole Y-tunnus aktiivinen, joten joko laskutan laskutuspalvelun kautta, tai sitten jos tilaat koodin minulta, annan tilinumeroni, johon tilität kauppahinnan , sovitaan vaikka 20 euroa.

      Ota yhteys tähän Suomi24-postiosoitteeseeni, jos kiinnostuit.

      • köpy-ja-peisti

        Eli kopioit sen jostain netistä ja myyt? Kehno yritys.


      • Turbo-Urpo1

        Sinun kannattaa harkita tällaisen tarjouksen tai alennuksen voimassa oloaikaa kuvaava laskuri, joita myyjillä pyörii houkuttimena. Tuo alaspain laskuri on ympäri pyörivä. Eli kun tarjouksen voimassa olo umpeutuu laskuri aloittaa alusta uudestaan. kätevä keino vauhdittaa ostopäätöstä.

        https://thesoftwarepro.com/wp-content/uploads/2017/01/powerpoint-countdown-timer-download-blue-background.jpg


    • En kopioi suoraan netistä, ja laskuriskriptini ei lähde pyörimään alusta. Lisäksi pistän ohjeet mukana, miten sitä käytetään ja asennetaan sivuille.

    • Voin ohjelmoida webbi-käyttöliittymällä olevan koodigeneraattorin, jossa valitaan kuukausi, päivä ja vuosi, johon laskuri laskee ajan alaspäin, ja sitten siinä voi määritellä tekstin, mikä sitten ilmestyy ruudulle laskurin nollaan päätymisen jälkeen ja ohjelistuksen kyseiseen generaattoriin.

      Hinta laskulla 70 euroa, suora pankkisiirto 65 euroa. Laskun järjestämisestä aiheutuu itsellenikin lisätöitä, mutta maksan verot myös tuosta suorasta pankkisiirrosta.

      Lähetä sähköpostia, jos kiinnostaa aikalaskuri-generaattori web-käyttöliittymällä.

    • Nyt olisi koodigeneraattori -webkäyttöliittymä valmis. Pistä mulle vaikka sähköpostia, jos oot kiinnostunut maksamaan 35 euroa, pistän tilinumeroni mailitse, niin saat toimivan koodin, missä pystyy itse päättämään tekstin ajan päättymisen jälkeen ja ajankohdan, mihin asti laskuri laskee. Vai oletko enää kiinnostunut aikalaskurin saamisesta?

      • Lähetän zip-paketin, jossa on kaikki tarvittava, sitten sähköpostilla, kun suoritus näkyy tililläni.


    • Unohdetaan maksut! Pistin Dropboxiin jakoon .ZIP-tiedoston, jossa on aikalaskurin demo, joka laskee halutun jäljellä olevan ajan ottaen ajan syötteenä HTML-lomakkeesta.

      Lisäksi paketissa on myös ohje, miten koodin saa muokattua mieleisekseen, mitä kohtia pitää muuttaa, ja miten.

      Onnistuiko aikalaskurin lisääminen sivuillesi?

      https://www.dropbox.com/s/66alzx282d3ltvp/Aikalaskuri_Sumell.zip?dl=0

      • vilkaista

        Voisitko laittaa koodin pastebiniin, niin voitaisiin esikatsella sitä porukalla?


    • No sen saa luettavassa muodossa tuosta.Generaattori.html -tiedostostakin, kun katsoo selaimella lähdekoodin. Vai pitäisikö laittaa Pastebiniin?

    • Melkein 70 katselukertaa tuossa pastebiniin lisäämässäni koodissa. Saiko joku laskurin tuon avulla omalle saitille? Jos sai, niin hienoa. Pistäkää vaikka linkki sivullenne, jossa käytätte tuota, niin ihan mielenkiinnosta katsoisin minkälaisen tyyli-designin olette kehitelleet?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      78
      1250
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      48
      945
    3. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      15
      827
    4. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      71
      807
    5. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      801
    6. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      149
      746
    7. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      40
      722
    8. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      719
    9. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      65
      715
    10. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      121
      605
    11. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      605
    12. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      203
      598
    13. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      52
      559
    14. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      545
    15. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      171
      521
    16. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      518
    17. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      122
      511
    18. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      510
    19. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      94
      466
    20. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      25
      466
    Aihe