Haluaisin tehdä johonkin ajankohtaan, sovitaan vaikka ensi jouluun, osoittavan jatkuvasti päivittyvän laskurin. Osaan tehdä tavallisen simppelin muuttumattoman html-sivun, mutta tuollaisen aktiivisen osan tekemisestä ei ole kokemusta. Luulisi ettei sellaisen tekeminen ole kuitenkaan kauhean iso homma?
Miten aikalaskuri nettisivulle
13
1508
Vastaukset
- Turbo-Urpo1
Hupina tein Google haun ( Countdown Timer ) ja yllättävää oli miten monenlaista Online laskuria verkkosivuilla pyörii.
Ohjelmoin sinulle pari kymmenen euron hintaan Javascriptillä toimivan valmiin koodin, jossa pystyy ainoastaan yhtä muuttujaa vaihtamalla valitsemaan ajankohdan, milloin aikalaskuri päättyy, ja sitten tulostaa jonkin halutun tekstin HTML-sivulle.
Minulla ei enää ole Y-tunnus aktiivinen, joten joko laskutan laskutuspalvelun kautta, tai sitten jos tilaat koodin minulta, annan tilinumeroni, johon tilität kauppahinnan , sovitaan vaikka 20 euroa.
Ota yhteys tähän Suomi24-postiosoitteeseeni, jos kiinnostuit.- köpy-ja-peisti
Eli kopioit sen jostain netistä ja myyt? Kehno yritys.
- Turbo-Urpo1
Sinun kannattaa harkita tällaisen tarjouksen tai alennuksen voimassa oloaikaa kuvaava laskuri, joita myyjillä pyörii houkuttimena. Tuo alaspain laskuri on ympäri pyörivä. Eli kun tarjouksen voimassa olo umpeutuu laskuri aloittaa alusta uudestaan. kätevä keino vauhdittaa ostopäätöstä.
https://thesoftwarepro.com/wp-content/uploads/2017/01/powerpoint-countdown-timer-download-blue-background.jpg
En kopioi suoraan netistä, ja laskuriskriptini ei lähde pyörimään alusta. Lisäksi pistän ohjeet mukana, miten sitä käytetään ja asennetaan sivuille.
Voin ohjelmoida webbi-käyttöliittymällä olevan koodigeneraattorin, jossa valitaan kuukausi, päivä ja vuosi, johon laskuri laskee ajan alaspäin, ja sitten siinä voi määritellä tekstin, mikä sitten ilmestyy ruudulle laskurin nollaan päätymisen jälkeen ja ohjelistuksen kyseiseen generaattoriin.
Hinta laskulla 70 euroa, suora pankkisiirto 65 euroa. Laskun järjestämisestä aiheutuu itsellenikin lisätöitä, mutta maksan verot myös tuosta suorasta pankkisiirrosta.
Lähetä sähköpostia, jos kiinnostaa aikalaskuri-generaattori web-käyttöliittymällä.Nyt olisi koodigeneraattori -webkäyttöliittymä valmis. Pistä mulle vaikka sähköpostia, jos oot kiinnostunut maksamaan 35 euroa, pistän tilinumeroni mailitse, niin saat toimivan koodin, missä pystyy itse päättämään tekstin ajan päättymisen jälkeen ja ajankohdan, mihin asti laskuri laskee. Vai oletko enää kiinnostunut aikalaskurin saamisesta?
Lähetän zip-paketin, jossa on kaikki tarvittava, sitten sähköpostilla, kun suoritus näkyy tililläni.
Unohdetaan maksut! Pistin Dropboxiin jakoon .ZIP-tiedoston, jossa on aikalaskurin demo, joka laskee halutun jäljellä olevan ajan ottaen ajan syötteenä HTML-lomakkeesta.
Lisäksi paketissa on myös ohje, miten koodin saa muokattua mieleisekseen, mitä kohtia pitää muuttaa, ja miten.
Onnistuiko aikalaskurin lisääminen sivuillesi?
https://www.dropbox.com/s/66alzx282d3ltvp/Aikalaskuri_Sumell.zip?dl=0- vilkaista
Voisitko laittaa koodin pastebiniin, niin voitaisiin esikatsella sitä porukalla?
No sen saa luettavassa muodossa tuosta.Generaattori.html -tiedostostakin, kun katsoo selaimella lähdekoodin. Vai pitäisikö laittaa Pastebiniin?
https://pastebin.com/hJQysanJ
Pistin vieras-tilillä Pastebiniin.Melkein 70 katselukertaa tuossa pastebiniin lisäämässäni koodissa. Saiko joku laskurin tuon avulla omalle saitille? Jos sai, niin hienoa. Pistäkää vaikka linkki sivullenne, jossa käytätte tuota, niin ihan mielenkiinnosta katsoisin minkälaisen tyyli-designin olette kehitelleet?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan
Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam3521397- 741375
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten3061137Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin
Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀461067Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin
Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆231884Aika pieni se on
Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht30879vinkki miehille
Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli163868Kiitos siitä
Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak40825Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa
Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso20807Pelekäätkönä mua?
Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te42794